1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karakollarda güvenlik tedbirleri
Karakollarda güvenlik tedbirleri

Karakollarda güvenlik tedbirleri

DİYARBAKIR- Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından 'Kobani düşerse, çözüm süreci biter' açıklaması yapılmasının ardından bölgedeki karakollarda tedbirler artırıldı.

A+A-

IŞİD'in Kobani'ye saldırmasının ardından bölgede gerginlik başladı.

Son günlerde artan sokak gösterileriyle bölgede kaos ortamı yaşatıldı. HDP Genel Merkezi'nden 'Kobani düşerse, çözüm süreci biter' açıklamanın yapılması, bölgede gerginliği arttırdı. Diyarbakır ve bölge genelinde ciddi anlamda sokak olayları yaşanırken, bölgedeki jandarma karakollarında da yoğun tedbir alındığı öğrenildi.

İHA muhabirine konuşan askeri kaynaklar, Türk Silahlı Kuvvetleri olarak her zaman oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı tedbirli olduklarını ifade ederek, IŞİD'in Kobani'yi ele geçirmenin ardından PKK'lılar tarafından karakollara saldırı yapabileceği şeklinde istihbarat aldıklarını söyledi. Bölgedeki jandarma karakollarında güvenlik önlemlerinin artırıldığını kaydeden askeri kaynaklar, yakın bir zamanda karakollara saldırıların oluşabileceğini dile getirdi.

Çözüm sürecinin başlamasından bu yana TSK olarak, karakollardaki önlemlerle ilgili değişiklik yaşanmadığını dile getiren askeri kaynaklar, son günlerde oluşabilecek saldırılara karşı güvenlik önlemlerinin artırıldığını ve karakollarda Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekiplerinin konuşlandırıldığını dile getirdi.


(ÜN-AKK-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT