1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Karagümrük PFDK’ya sevk edildi
Karagümrük PFDK’ya sevk edildi

Karagümrük PFDK’ya sevk edildi

Fatih Karagümrük kulübü, Amedspor maçındaki olaylar ve kötü tezahürattan dolayı PFDK’ya sevk edildi.

A+A-

Geçen hafta evinde oynadığı Amed Sportif     maçında Amedsportif’e yönelik çirkin saldırı ve provokatif eylemde bulunan Fatih Karagümrükspor,TFF Hukuk Müşavirliği kararıyla Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi. 

Maçta görev yapan TFF temsilcilerinin raporu üzerine PFDK’ya sevk edilen Fatih Karagümrükspor’a saha olayları ve kötü tezahürat başlıkları altında ilgili disiplin maddeleri gereği ayrı ayrı cezalar verilecek.

İstanbul ekibinin alacağı cezalar,PFDK’nın bugünkü toplantısında netleştirilecek.
Geçen Pazar günü Vefa Stadı’nda oynanan maç öncesinde Amedspor’lu taraftarlara yasak getirilmiş,maç öncesinde stadın içi ve dışı Türk bayrakları ile donatılıp asılan milliyetçilik içerikli pankartlarla sanki Amedspor başka ülkenin takımıymış gibi provokatif tutum sergilenmişti. Maç içinde her türlü ırkçı slogan atılırken,maç içinde de sahaya yabancı madde yağdırılarak Karagümrük’lü taraftarların arasında maç izleyen Amedspor’lu bir taraftar linç edilmişti. Maçın ardında ise ev sahibi takımın taraftarları ve futbolcuları Amedspor soyunma odasını basma girişiminde bulunmuştu.

HABERE YORUM KAT