1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karacadağ Kalkınma kurulu başkanı belli oldu
Karacadağ Kalkınma kurulu başkanı belli oldu

Karacadağ Kalkınma kurulu başkanı belli oldu

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın “Danışma Organı” olarak işlev gören Kalkınma Kurulu’nun yeni başkanı, yapılan seçimle Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç oldu.

A+A-

Şanlıurfa Nevali Otel’de gerçekleştirilen toplantıya, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, Şanlıurfa Vali Yardımcıları Uğur Sezer, Tarık Açıkgöz, Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil,Diyarbakır Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Ay,DTB Başkan Yardımcısı Şehmus Ayhan, Harran Üniversitesi Rektör Yardımcı Şerafettin Çelik, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral, Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, kaymakamlar, kalkınma kurulu üyeleri ile çok sayıda STK temsilcisi katıldı. 


Toplantıda Kalkınma Kurulu’nun eski başkanı Ebubekir Bal’ın 1 Kasım genel seçimlerinde Diyarbakır’dan Milletvekili olması nedeniyle başkanlık seçimi yapıldı. Seçimde üyelerin çoğunluğunun oyunu alan Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ramazan Özkılıç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Kalkınma Kurulu’nun yeni başkanı oldu.


Başkanlığa seçilen Ramazan Özkılıç, “Ajansımız, kurulduğu andan itibaren bölgemize büyük bir heyecan getirmiştir. Kalkınma Kurulu bölgemizin her kesiminden kurum ve kuruluşları bir araya getirerek, önemli bir platform olmuştur. Önümüzdeki dönemde kalkınma kurulumuzun daha etkin olarak çalışması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kalkınma Ajansımız şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalarla bölgeye bir heyecan getirmiştir. Kendilerine çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum.Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın kalkınması için bundan sonra da kalkınma kurulu olarak elimizden geleni yapacağız.” dedi.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, şunları söyledi: “Kalkınma Kurulunun Ajansımıza ufuk açacağına inancım tam. Tüm çalışmalarımızın temelinde insanın kalkınması yatmalıdır. Bölge için daha çok çalışmamız gerekiyor. Bölge halkının kalkınması için yenilikçi bir gözle çalışmalarımızı yürütmeliyiz. Bölgemize çağ atlatacak, yeni ve büyük projeleri gündemimize almalıyız. Bunun arkasındayız. Tarihi turistik değerleri ile dünyada çok önemli bir yere sahip olan Diyarbakır ve Şanlıurfa’nın bu potansiyelinin gün yüzüne çıkmasına yönelik çalışmalarımızı yönlendirmeliyiz.”


Şanlıurfa Vali Yardımcılar Uğur Sezer, “Diyarbakır ve Şanlıurfa GAP illeri arasında en önemli illerimizdir. Kalkınma Kurulu, kamu kurum ve kuruluşları ile STK temsilcilerini bir araya getirerek, yerel dinamikleri harekete geçirmektedir. Kalkınma kurulumuzu daha etkin hale getirmek ve Bölge Planına ilişkin ilerlemeleri takip etmek içinkurul bünyesinde alt komisyonlar kurulmuştur. Bölgeden kurum-kuruluş ve STK temsilcilerinin katılımıyla kurulan komisyonlar, kalkınma kurulunun daha aktif hale gelmesine katkı sağlayacaktır.”


Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Dr. Hasan Maral ise şunları söyledi: “Kalkınma Kurulumuzun daha aktif çalışarak, Ajansımızın kararlarına etkisini artırmak adına Diyarbakır ve Şanlıurfa’da toplam 14 komisyon oluşturuldu. Kalkınma Kurulu’nun bundan sonraki çalışmalarında hazırlanan raporlar Ajansımızın ve Bölgedeki kurumların faaliyetlerine öncülük edecek, bizlere yol gösterecektir.”

 

 

 

HABERE YORUM KAT