1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı
Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı

Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında yapıldı.

A+A-

Mart 2016 döneminde gerçekleştirilen faaliyetlerin ele alındığı, Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında yapıldı.

Toplantı ile ilgili olarak Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanlığı  tarafından yapılan açıklamada,  “Bilindiği gibi Ajansımız tarafından her yıl hazırlanan programlar çerçevesinde proje teklif çağrısı usulüyle başarılı olan projelere mali destek (hibe) verilmektedir. 2016 yılında da Hükümetimizin benimsediği ulusal plan ve stratejilere, bölge planında belirtilen temel amaç ve önceliklere uygun olarak yeni proje destekleri verilecektir.” denildi.

Açıklamada, “Ajansımız tarafından Güneydoğu Anadolu Projesi Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) koordinasyonu ve işbirliği ile yürütülen 2 Milyon TL bütçeli GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı ile GAP BKİ ve UNDP'nin işbirliği ile yürütülen 3 Milyon TL bütçeli GAP Bölgesi’nde Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı için 04 Nisan  tarihinde proje teklif çağrısına çıkılmıştır. Bunun yanı sıra taslak bütçesi 4 Milyon TL olan yenilenebilir Enerji ve Çevre Mali Destek Programı için önümüzdeki günlerde teklif çağrısına çıkılması planlanmaktadır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın devamında, GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı ile GAP Bölgesi’nde Sanayide Enerji Verimliliğinin Arttırılması Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı için 14 Nisan 2016 itibariyle başvurular alınmaya başlandığı açıklandı.

Açıklamada son olarak   “Programların detayları, kimlerin başvurabileceği, destek miktarları, başvuru ve değerlendirme usulleri ile ilgili olarak bölge kamuoyunu bilgilendirmek için hem Diyarbakır, hem de Şanlıurfa’da bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Bilgilendirme toplantılarına 07 Nisan  tarihinde başlanmıştır. Ayrıca proje hazırlamak isteyenlere yönelik ikişer günlük proje hazırlama eğitimleri verilecektir. Eğitimler 25 Nisan-03 Mayıs tarihleri arasında Diyarbakır ve Şanlıurfa'da gerçekleştirilecektir. Programlara başvurular KAYS üzerinden 1 Temmuz  günü Saat 23.59'a kadar yapılabilecektir.” Denildi.

HABERE YORUM KAT