1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Karacadağ Kalkınma Ajansı toplantısı Diyarbakır’da yapıldı
Karacadağ Kalkınma Ajansı toplantısı Diyarbakır’da yapıldı

Karacadağ Kalkınma Ajansı toplantısı Diyarbakır’da yapıldı

DİYARBAKIR - Karacadağ Kalkınma Ajansı toplantısı Diyarbakır’da yapıldı.

A+A-

Toplantıya, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Yerel Ekonomiyi Güçlendirme Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu katıldı.

Toplantıda, eylül ayında gerçekleştirilen faaliyetler, kurum ve kuruluşların yatırım teklifleri, ağustos ayı doğrudan faaliyet desteği başvuruları ile 2016 yılında uygulanacak mali destek programlarının detayları görüşüldü.


Ajans Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptığı yazılı açıklamada, toplantıda 2015 yılı Ağustos döneminde Doğrudan Faaliyet Mali Destek Programı kapsamında yapılan 19 proje başvurusunun değerlendirildiğini, başarılı olan 4 projeye yaklaşık 190 bin TL mali destek sağlanacağını bildirdi. Toplantıda 2016 yılında verilecek mali desteklerin tartışıldığına dikkat çekilen açıklamada, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın yürüttüğü projelerle Diyarbakır ve Urfa ekonomisine yaptığı katkıya işaret edildi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler