22 Ekim 2016 Cumartesi
 • Diyarbakır24 °C
 • İstanbul19 °C
 • Ankara20 °C
 • Antalya25 °C
 • İzmir24 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,483
  %0.78
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Karacadağ Kalkınma Ajansı Sau Paulo Belediyesi'nde

Karacadağ Kalkınma Ajansı Sau Paulo Belediyesi'nde

10 Aralık 2013 Salı 20:37

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın Brezilya ve Arjantin'e düzenlediği çalışma ziyareti kapsamında, Diyarbakır ve Urfa temsilcilerinden oluşan heyet Sao Paulo Belediyesi'ni ziyaret etti.

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın Brezilya ve Arjantin'e düzenlediği çalışma ziyareti kapsamında, Diyarbakır ve Urfa temsilcilerinden oluşan heyet Sao Paulo Belediyesi'ni ziyaret etti. Türkiye'nin Sao Paulo Başkonsolosu Mehmet Özgün Arman'ın da eşlik ettiği heyette Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir kalkınmada iki bölge arasında köprü oluşturulması gerektiğini söyledi. Ajans Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, GAP'ın yeni yatırımlar için fırsat sunduğunu belirtti.
 
Sao Paulo Belediyesi Dış İlişkiler Sekreteri Vicente Carlos Trevas ile yapılan görüşmede, Ajans Genel Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun Ajans ve bölge hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra Sao Paulo Belediyesi Dış İlişkiler Sekreteri tarafından Sao Paulo Eyaletinin ekonomik yapısı, nüfus, eğitim, idari yapısı, sağlık ve benzeri konularda heyeti bilgilendirdi.
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı ve Karacadağ Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Osman Baydemir, “Sao Paulo kenti çok inançlı, çok kültürlü bir kenttir; bu yönüyle bölgemize benzemektedir” dedi. Brezilya'nın Ortadoğu'da özellikle Türkiye'de çok iyi bilindiğini belirten Baydemir, ziyaretlerinin temel amaçlarının, her iki bölgenin ve ülkenin kalkınma deneyimleri konusunda görüş alış verişinde bulunmak olduğunu söyledi. Baydemir, kalkınmada özellikle iki bölge arasında köprü oluşturmak ve her iki bölgenin kalkınma konusundaki deneyimlerini birleştirilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Dış İlişkiler Sekreterinin özellikle bölgedeki önemli tarım projeleri ile ilgili sorusu özerine, Ajans Genel Sekreteri Dr. Karakoyun tarafından bölgedeki tarım potansiyeli ve GAP konusunda Sao Paulo Belediyesi yetkililerine detaylı bilgi verdi. GAP'ın tamamlanması ile 1,8 milyon hektar alanın sulamaya açılacağını ve tarıma dayalı sanayinin gelişeceğini belirten Karakoyun, bu konuda gerek ulusal ve gerekse uluslar arası yatırımcılar için yeni yatırım fırsatları bulunduğuna dikkat çekti.
 
Gelir dağılımında eşitsizlik ve yoksulluk
 
Dr. Karakoyun'un, yoksulluk ve gelir dağılımında eşitsizlik bakımından Sao Paulo'daki mevcut durum ve belediyenin bu alanda yürüttüğü çalışmaların neler olduğu sorusu üzerine, Dış İlişkiler Sekreteri; özellikle Sao Paulo bölgesinde gelir dağılımında eşitsizlik ve yoksulluğun ciddi boyutlarda olduğunu söyledi. Dış İlişkiler Sekreteri belediyelerinin, bu konuda hükümetin yoksullukla ilgili uyguladığı programları yürüttüğünü; federal gelirlerden yoksullara belirli bir pay aktarıldığını ve Bolsa Familia Programı kapsamında yoksullara nakdi yardım yapıldığını ifade etti.
 
 
Okunma Sayısı : 7266
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
Ajanslardan İHA tarafından geçilen tüm yerel haberler, bu bölümde Diyarinsesi.org editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından geldiği şekliyle yer almaktadır. Bu alanda yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com