1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kara Perşembe eyleminin 217'inci hafta
Kara Perşembe eyleminin 217'inci hafta

Kara Perşembe eyleminin 217'inci hafta

Kayapınar Belediyesi çalışanları cezaevinde tutuklu bulunun eski Belediye Başkanları Zülküf Karatekin ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları 'Kara Perşembe' eyleminin 216'incisini gerçekleştirdiler. Eylemde Güney'de Kürt kurumlarına yapılan baskı protesto

A+A-
Belediye hizmet binası önünde yapılan eyleme BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, Kayapınar Belediye Eş Başkanları Mehmet Ali Aydın, Fatma Arşimet Barış Anneleri, belediye meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı.  
 
Eylemde açıklama yapan BDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Zübeyde Zümrüt, “  KCK adı altında yapılan operasyonlar sonucu beş yıldır arkadaşlarımız cezaevlerinde rehin olarak tutuluyor. Halkın yüzde seksen oyuyla seçilen Hatip Dicle ve eski belediye başkanı Zülküf Karatekin aralarında bulunduğu arkadaşlarımızın biran önce serbest bırakılması istiyoruz. Daha doğrusu tutukluların serbest bırakılması devam eden sürece büyük bir katkı sunacaktır.  Devlet bu operasyonlarla Kürt halkının mücadelesini engellemek istese de başarılı olamadı. Güney'de Kürt kurumlarına yönelik baskılar 14 Nisan'da yapılan KCK operasyonların devamıdır. Buradan KDP yönetimine sesleniyoruz. Buna alet olmayın. Kürtlerin özgürlüğü ortak mücadeleyle sonuca ulaşacaktır “ şeklinde konuştu. Eylem beş dakikalık oturma eylemiyle sone erdi.
 

HABERE YORUM KAT