1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kara Perşembe eyleminde 210'uncu hafta
Kara Perşembe eyleminde 210'uncu hafta

Kara Perşembe eyleminde 210'uncu hafta

Kayapınar Belediyesi çalışanları cezaevinde tutuklu bulunun Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları 'Kara Perşembe' eyleminin 209'uncusunu gerçekleştirdiler.

A+A-

Belediye hizmet binası önünde yapılan açıklamaya Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Diyarbakır Büyükşehir Belediye eş başkanı Gülten Kışanak, BDP İlçe Başkanı Davut Kesen, Kayapınar eş başkanları M. Ali Aydın, Fatma Arşimet, Barış Anneleri, Genel-İş, Tüm-Bel-Sen yöneticileri, meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı.

Eylemde açıklama yapan Kayapınar eş başkan adayı Diyarbakır Büyükşehir Belediye eş başkanı Gülten Kışanak, “ KCK operasyonları Kürt siyasetine ve barış umutlarına karşı yapılan bir tuzaktı. Binlerce Kürt siyasetçiyi tutuklanmasına rağmen Kürt halkı birlikteliğini ve mücadelesini yükselterek operasyonları boşa çıkartmıştır. Halkımız kazanmış operasyonları yaparak hesap yapanlar kaybetmiştir.

30 Mart seçimleri halkımızın desteğiyle ortaya çıkacak sonuç Türk siyasetteki dengesini sarsacaktır. Kayapınar halkının iradesi belediye başkanı Zülküf Karatekin cezaevinde onurlu bir direniş gösteriyor. Aynı şekilde büyük bir oy çokluğuyla vekil seçilen Hatip Dicle'nin vekilliğini çalarak AKP'ye verdiler. Kayapınar halkı 30 Mart'ta en iyi cevabı verecektir “ şeklinde konuştu. . Eylem beş dakikalık oturma eylemiyle sone erdi.
 

HABERE YORUM KAT