1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kara Perşembe eyleminde 208'inci hafta
Kara Perşembe eyleminde 208'inci hafta

Kara Perşembe eyleminde 208'inci hafta

Kayapınar Belediyesi çalışanları cezaevinde tutuklu bulunun Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları 'Kara Perşembe' eyleminin 208'incisini gerçekleştirdiler.

A+A-

Belediye hizmet binası önünde yapılan açıklamaya Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, BDP İlçe Başkanı Davut Kesen, Barış Anneleri, Genel-İş, Tüm-Bel-Sen yöneticileri, meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı.
Eylemde açıklama yapan BDP İlçe Başkanı Davut Kesen,

Yüzlerde Kürt siyasetçi beş yılı aşkındır cezaevlerinde rehin tutuluyorlar. Kürt coğrafyasında binlerce insanımızı katilleri serbest bırakılırken, haklarında kayda değer hiçbir suçlama bulunmayan arkadaşlarımızın serbest bırakılmasını kabul edilemez. Hükümetin bu yaklaşımı sürece yaklaşımının göstergesidir. Bu yaklaşım toplumdaki barış umutlarını tüketiyor. Berkin Elvan polis kurşunuyla yaralandıktan sonra, verdiği sekiz aylık yaşam mücadelesini kaybetti.

Acısı tüm Kürtlerin yüreğini acıtmıştır. AKP iktidarı çocukları öldüren bir iktidardır. En çok çocuk katliamın onun döneminde olmuştur. Kürt coğrafyasında onlarca çocuk devlet tarafından katledilmiştir. Bu katliamlara karşı ortak mücadele verilseydi AKP ve polisi Berkin Elvan'ı öldürecek cesareti bulamazdı. Tüm halkları bu katliamcı iktidar karşısında birlikte hareket etmesi gerek “ şeklinde konuştu. Eylem beş dakikalık oturma eylemiyle sone erdi.

 

 

HABERE YORUM KAT