1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kara Perşembe eyleminde 206'ıncı hafta
Kara Perşembe eyleminde 206'ıncı hafta

Kara Perşembe eyleminde 206'ıncı hafta

Kayapınar Belediyesi çalışanları cezaevinde tutuklu bulunun Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları 'Kara Perşembe' eyleminin 206'ıncısı gerçekleştirdiler.

A+A-
Belediye hizmet binası önünde yapılan açıklamaya Kayapınar Belediye Başkan Vekili Mahmut Dağ, başkan yardımcısı İhsan Avcı, Genel-iş, Tüm-Bel-Sen yöneticileri, Barış Anneleri, meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı. 
 
Eylemde açıklama yapan Genel-İş Sendikası Diyarbakır Şube Yöneticisi İhsan Yaraşır, “ Kürt tarafının barış adına yaptığı tüm çabalara ve fedakârlığa rağmen hükümetin sessizliği geleceğe dair umutları tüketiyor. Bu yetmiyormuş gibi gözaltı operasyonları, BDP adaylarının seçim çalışmalarının engellenmesi, ırkçı saldırılarının artması ve sınır bölgesinde askeri operasyonların yoğunlaştırılması hükümetin sürece bakış açısını ortaya koyuyor Diyarbakır'da kent ormanı, Dicle Vadisi konut alana çevirmesi, Dicle Üniversitesi'nde ağaçların kesilmesi ve son olarak şehir stadının AVM yapma kararını kınıyor, tüm bunların hükümetin yeni rant alanları açma politikaları olduğunu halkımız çok iyi biliyor.
 
Cezaevlerinde hasta tutsakların durumu kritik düzeye gelmesine rağmen hükümet sessizliği devam ediyor.162 olan ağır hasta sayısı 200'ü aştı. Ve ölümlerin yaşanması an meselesi. Yaşanabilecek ölüm olayları devam eden barış sürecini olumsuz etkileyeceği kaygınının herkes tarafından görülmesi gerek”   şeklinde konuştu. Eylem beş dakikalık oturma eylemiyle sone erdi. 
 
 
 

HABERE YORUM KAT