1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kara Perşembe eyleminde 197'inci hafta
Kara Perşembe eyleminde 197'inci hafta

Kara Perşembe eyleminde 197'inci hafta

Kayapınar Belediyesi çalışanları cezaevinde tutuklu bulunun Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları 'Kara Perşembe' eyleminin197'incisini gerçekleştirdiler.

A+A-
Belediye hizmet binası önünde yapılan açıklamaya Belediye Başkan yardımcıları Aynur Yılmaz, İhsan Avcı, BDP İlçe Başkanı Davut Kesen, Özgür Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hayrettin Çelik, Genel-İş, Tüm-Bel-Sen yöneticileri, meclis üyeleri ve çalışanlar katıldı.
 
Özgür Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hayrettin Çelik
 
Eylemde açıklama yapan Özgür Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hayrettin Çelik “ Milletvekilleri, belediye başkanları, gazetecilerin ve yüzlerce Kürt siyasetçi beş yılı aşkındır cezaevinde tutuluyorlar. Tutukluluk süresi uzunluğu nedeniyle bu arkadaşlarımızın biran önce serbest bırakmaları gerek. Türkiye her yeni bir gelişmeyle uyanıyor. Son alarak yolsuzluk ve bakanların istifası gündeme geldi. Hükümet yargı ve polis içindeki yapılanmadan şikâyet ediyor. İşte Kürt halkı yıllardır bu yargı ve polis komploları sonucu cezaevlerinde tutuluyorlar. Adaletin tam anlamıyla herkes için uygulanması gerçeğini yıllardır söylüyoruz “ şeklinde konuştu. Eylem beş dakikalık oturma eylemiyle sone erdi.
 

HABERE YORUM KAT