1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kara Perşembe 140'ıncı hafta
Kara Perşembe 140'ıncı hafta

Kara Perşembe 140'ıncı hafta

Kayapanar Belediyesi çalışanları ,KCK davasından tutuklu Belediye Başkanları Zülküf Karatekin, Başkan Yardımcısı Sabahattin Dinç ve Kürt siyasetçileri için her hafta Perşembe günü belediye önünde yaptıkları 'Kara Perşembe ' eyleminin 140'ıncısını gerçekle

A+A-

Belediye hizmet binası önünde yapılan eyleme Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı İhsan Avcı, Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı A. Halik Eyyüpoğlu, Sarmaşık Derneği yönetimi, Barış Anneleri, Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Medeni Alpkaya, meclis üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. Eylemde açıklama yapan Sarmaşık Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şerif Camcı, KCK davasında tutuklu olan bazı siyasetçilerin açlık grevine başladığına dikkat çekerek hükümeti adım atmaya çağırdı.

'HALKIMIZ YILLARDIR BEDEL ÖDÜYOR'

Camcı,“ 140 haftadır seçilmiş vekillerimiz, belediye başkanlarımız ve siyasetçiler tutuklu oldukları için bir araya geliyoruz. Kürt halkı eşitlik ve adalet için yıllardır bedel ödüyor. Cezaevinde bulunan arkadaşlarımızın en demokratik hakları olan ana dillerinde savunma yapmaları bile izin verilmiyor. Bu arkadaşlarımız yaşanan tüm demokratik olmayan uygulamalara karşı açlık grevine başladılar. Açlık grevini giren arkadaşlarımızı arkasında olduğumuzu belirtiriz “ şeklinde konuştu.

Eylem beş dakikalık oturma eylemiyle son buldu.