1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kara kalem ve yağlı boya resim sergisi
Kara kalem ve yağlı boya resim sergisi

Kara kalem ve yağlı boya resim sergisi

DİYARBAKIR- Ergani Özel İşbirliği Rehabilitasyon Merkezi ile Ergani Kültür ve Sanat Derneği'nce açılışı yapılan resim sergisinde 13 yaşındaki doğuştan işitme engelli Şehriban Karakoç'un yaptığı resimler büyük ilgi gördü

A+A-

İşitme engelli çocuktan kara kalem ve yağlı boya resim sergisi


Serginin açılışında konuşan Ergani Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü İbrahim Halil Akboyun, sergi ile engellilerin ne kadar güzel çalışmalara imza atabileceklerini ispatladıklarını söyledi.Başta Şehriban olmak üzere başarıda emeği bulunan öğretmen ve rehabilitasyon merkezini kutladığını ifade eden Akboyun, bu gayret ve çalışmaların devam etmesi dileğinde bulundu.

Akboyun, milli eğitim olarak her zaman bu gayretlere desteklerini sürdüreceklerini belirtti.Özel İşbirliği Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Ramazan Atlı ise  zaman ve imkan verildiğinde engellilerin neleri başarabildiklerini bu sergi ile gördüklerini ifade ederek, merkez olarak bu tür sosyal projelere her zaman destek vereceklerini vurguladı.

Şehriban Karakoç'un öğretmeni Özgür Akaya da, Şehriban'ın resim yeteneği olduğunu fark ettiğini ve bunun geliştirilmesi için de özel eğitim verdiklerini söyledi.Akaya, Şehriban'a resim tabloları aldıklarını ifade ederek, "Şehriban'a öğretmen Zehra Türk 2 ay süresince özel eğitim verdi. Bu çalışmanın ürünü de bu sergideki ürünler oldu. Sanatın işitme engelli bir çocuğun ellerinde hayat bulması anlam yüklü" dedi.

Sergide 13 yaşında doğuştan işitme engelli 3 kardeşten en büyüğü Şehriban Karakoç'un hazırladığı resimler büyük ilgi gördü.Çok sayıda davetlinin katıldığı serginin açılış töreni müzik öğretmeni Sidar Ateş'in açık havada piyano ve keman dinletisi ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT