1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaplaner'den Diyarbakır'a 10 Milyon TL'lik yatırım
Kaplaner'den Diyarbakır'a 10 Milyon TL'lik yatırım

Kaplaner'den Diyarbakır'a 10 Milyon TL'lik yatırım

Diyarbakır ve İstanbul'da farklı sektörlerde yatırımları bulunan Diyarbakırlı iş adamı Mehmet Kaplaner, memleketine petrol istasyonu açtı.

A+A-
Diyarbakır ve İstanbul'da farklı sektörlerde yatırımları bulunan iş adamı Mehmet Kaplaner, geçtiğimiz yıl inşaatına başladığı petrol istasyonunu faaliyete soktu.
 
Yaklaşık 10 milyon TL'lik bir yatırım ile 5 bin metre kare üzerinde komple bir tesis inşa edecek olan iş adamı Mehmet Kaplaner, ilk etap olan petrol istasyonunun açılışını yaptı.
 
Kalabalık bir davetli grubunun katıldığı açılışa Diyarbakır'ın Merkez Sur İlçe Belediye Başkanı Seyyid Narin, Diyarbakır Ziraat Odaları Birliği Başkanı Bahri Erdem, Kadoil Güneydoğu Anadolu Bölgeler Müdürü Sevgi Kanat, iş adamları, kanaat önderleri vatandaşlar katıldı.
 
BAŞKAN NARİN: BÖLGEYE YATIRIM ÖNEMLİ
 
Açılış öncesi Kürtçe bir konuşma yapan Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyyid Narin, Kürt halkının yatırımlarını kendi yaşadıkları coğrafya ve topraklara yapmasının önemine vurgu yaptı. Yapılan yatırımların kent ekonomisine katkı sunacağını da anlatan Narin, yatırımlardan ötürü yatırımcı Mehmet Kaplaner'e teşekkür etti. (Sondakika)

HABERE YORUM KAT