1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kapkaça uğrayan turistin kolu kırıldı
Kapkaça uğrayan turistin kolu kırıldı

Kapkaça uğrayan turistin kolu kırıldı

Diyarbakır Surları'na çıkan Alman kadın turist, çantasını almak isteyen kişinin çekmesi sonucu 1,5 metre yükseklikten düşerek yaralandı.

A+A-

Bitlis'in Tatvan ilçesinden Diyarbakır'a turistik amaçla gelen Alman vatandaşı iki arkadaş Sieglinde Schmidt (61) ve Evita Wagner (65), Turistik Caddesi'ndeki Yedi Kardeşler Burcu'nda dolaşırken bir kişinin kapkaç girişimine uğradı.

Kapkaççının, burçların yan duvarlarında duran kadının çantasını çekmesi üzerine 1,5 metre yüksekten düşen Schmidt, sol kolunun üzerine düştü.

Sol üst kol kemiği ile omuzunun birleştiği yerdeki kemiği kırılan Schmidt'e ilk müdahale Diyarbakır Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Kolu bandaja alınan Alman kadın, ameliyat edilmek üzere Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi.

Doktorların "Ameliyat edilmesi ve koluna platin takılması gerektiğini ve kolunu artık eskisi gibi kullanamayacağını" ifade ettikleri Schmidt, "Yaşadığım olaya rağmen Türkiye ile ilgili olumsuz bir kanaatim yok. Böyle bir olay her yerde başıma gelebilirdi. Türkiye ile ilgili başka bir kötü anım yok" dedi.

HABERE YORUM KAT