24 Ekim 2016 Pazartesi
 • Diyarbakır16 °C
 • İstanbul17 °C
 • Ankara10 °C
 • Antalya23 °C
 • İzmir18 °C
 • IMKB
  0.00
  %
 • Altın
  125,625
  %0.11
 • Dolar
  3,0876
  %0.94
 • Euro
  3,3575
  %0.40

Kapıları olmayan tesis sahipsiz kaldı

Kapıları olmayan tesis sahipsiz kaldı

13 Mayıs 2014 Salı 13:25

2009'da dönemin Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Dr. Abdurrahman Yakut'un organizasyonu ile Diyarbakır'a gelen TFF eski Başkanı Mahmut Özgener ve ekibinin yine Yakut'un ısrarı üzerine sözünü verdiği çim saha hizmete girmeden çürümeye yüz tuttu.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü İdari Hizmet Binasının yanındaki Sentetik sahanın Kapılarının söküldüğü gözlemlenirken Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğünün bir yıla aşkındır bu konuda sesiz kalması Spor Taban Birliklerinin de tepkisine neden oldu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün drenaj ve zemin alt yapı çalışmalarını, TFF'nin de çimlendirme ve diğer eksiklerini tamamlamak suretiyle işbirliği yaptığı sahanın bir türlü hizmete girmemişti.

SKANDAL MAÇLAR BURDA OYNANMIYOR

Futbolda amatör ve gençler kategorisindeki maçlar, saha sorunu nedeniyle zor şartlarda yapılırken ve birçok lig bu yüzden şu ana kadar başlatılamazken, önemli bir skandal ortaya çıktı. Futbol Federasyonu (TFF) ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapılan Seyrantepe'deki sentetik saha skandal denilebilecek hatalar ve ihmallerden dolayı hizmete giremiyor.

TFF'nin ödenek çıkardığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün de fiziki şartlarını hazırladığı saha geçen yıl tamamlandı. Ancak geçen yıldan beri burada maç yapılamıyor. Aynı saha daha önce de nizami olarak yapılmadığı için hizmete girmesine izin verilmeyerek yeniden inşa edilmişti.

DAYAN'  YETKİLKİLER GÖREVLERİNİ YAPSINLAR

Diyarbakır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Dayan, "Diyarbakır da tesisleşme konusunda yıllardır büyük sıkıntılar yaşıyoruz var olan tesislerimizi de koruyamıyoruz bunun en son örneği de Futbol Federasyonu (TFF) ve Spor Genel Müdürlüğü işbirliği ile yapılan Seyrantepe'deki Sentetik sahanın bir türlü faaliyete girmemesidir. Bizim isteğimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Abdul Latif Umut ile Tesisler Şube Müdürü M. Hanifi Altınboğa'nın üstüne düşen görevlerini biran önce yapmalarını bekliyoruz" diye konuştu.

BİR TEPKİDE ALTINDAĞ'DAN GELDİ

Diyarbakır Futbol İl Temsilcisi Mehmet Altındağ, "Diyarbakır da yıllardır tesisleşme konusunda feryat figan ediyoruz genç nüfusumuz fazla Seyrantepe spor tesislerinde yapılan sentetik futbol sahası nerdeyse 2 yıl oldu hala hizmete girmedi o tesiste daha bir resmi maç oynanmadı bu tesis ne zaman resmi hizmete girecek.  Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Abdullatif Umut'un biran önce sorumluluğunu yerine getirmesini bekliyoruz" diye tepki gösterdi.

DERİ' BU BİR REZALETTİR

Diyarbakır Amatör Sporcular Derneği Başkanı Mesut Deri, Seyrantepe'deki sentetik sahanın bir türlü hizmete girmemesini büyük bir skandal olarak değerlendirirken, "Diyarbakır da amatör takımlarımız tesis konusunda çok zorluklar yaşıyorlar. Bir futbol sahasında 4-5 takım antrenman yapmak zorunda kalırken iki yıla aşkındır yapılan tesisin hizmete bir türlü girmemesi düşündürücüdür." dedi.

Okunma Sayısı : 7574
LİNKLER
Güvenli bir şekilde paykasa satın alın!
Copyright ©2007 Diyarın Sesi. Tüm hakları saklıdır.
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz. Yazılım: CM Bilişim - Görsel Tasarım: Capitol Medya
Alexa Certified Site Stats for www.siteadı.com