1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kapanan yollar için çalışma başlatıldı
Kapanan yollar için çalışma başlatıldı

Kapanan yollar için çalışma başlatıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi, önceki gün yağan yağmurun ardından oluşan heyelan nedeni ile kapanan yolların açılması için çalışmalara başladı.

A+A-
Kulp ilçesi ve kırsalında önceki gün yağan yağmurun ardından meydana gelen heyelan bir çok yolun kapanmasına neden oldu.
 
Kulp İlçe Belediyesi, vatandaşların yol sıkıntısı yaşamamaları için çalışmalara başladı. Tuzla, Akçasır, Kayacık, Yaylak, Saltuk, Ağaçkorur ve İslam Köy Mahallesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Kulp Belediyesi Eş Başkanı Sadiye Süer Baran, geçtiğimiz gün yağan yağmurun ardından oluşan heyelan nedeni ile bir çok yolun kapandığını söyledi.
 
Belediye olarak kapanan yolların açılması için seferberlik ilan ettiklerini belirten Baran, "Elimizde bulunan araçları kapanan yolların bulunduğu köylere gönderdik. Şu an 6 yerde çalışmamız devam ediyor. Bir kaç gün içerisinde çalışmalarımızı tamamlayarak yolları açmış olacağız. Biz elimizden geldiğince halkımızın sorunlarını çözmeye çalışmaktayız. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek için tüm gücümüzle çalışmalarımıza devam etmekteyiz" dedi.
 
(MT-YRT-AŞ-Y)
 

HABERE YORUM KAT