1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kantine kız öğrenciler girmez yasağı sevhen miş?
Kantine kız öğrenciler girmez yasağı sevhen miş?

Kantine kız öğrenciler girmez yasağı sevhen miş?

Yasağın kantine giren öğrencilerin daha dikkatli olmaları için hazırlanan duyuruya, yazmanın sehven yazdığı bir ifadenin neden olduğu iddia edildi. Kantin yasağının söz konusu olmadığı öne sürüldü.

A+A-

İddiaların odağındaki isim Çınar Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir, ilçedeki liselerde kız öğrencilerin kantine girmesine yasak getirilmesinin söz konusu olmadığını öne sürdü. Demir: "Nöbetçi öğretmenlerin kantine giren çocuklarla ilgili daha dikkatli olmasını içeren bir yazı hazırladık. Ancak yazman sehven hatalı bir ifade kullanmış. Dikkatimizden kaçtı. Böyle bir şey söz konusu olamaz"

Çınar Milli Eğitim Müdürü Mehmet Demir, Diyarbakır'da kız öğrencilere kantine girme yasağı getirildiği iddialarına ilişkin, kız öğrencilerin kantine girmesinin yasaklanmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Demir, bazı gazetelerde yer alan kız çocuklarının kantine girişinin yasaklandığı yönündeki iddiaya ilişkin yaptığı açıklamada, her yıl eğitim öğretim döneminin başında düzenledikleri toplantıda okullarda dikkat edilmesi gereken hususları içeren tutanak hazırlandığını, bu eğitim öğretim yılı başında hazırlanan tutanakta da sehven hata yapıldığını söyledi.

KANTİNE GİREN ÖĞRENCİLER
Amaçlarının kantine giren çocuklara öğretmenlerin dikkat etmesi olduğunu ifade eden Demir, "Kantin görevlileri ile öğrenciler zaman zaman sorun yaşayabiliyor. Bazen de öğrenciler kantinde sıraya girerken itiş kakış nedeniyle zarar görebiliyor. Bu nedenle nöbetçi öğretmenlerin kantine giren çocuklarla ilgili daha dikkatli olmasını içeren bir yazı hazırladık. Ancak yazıyı hazırlayan bir okul müdürü yazman arkadaş sehven hatalı bir ifade kullanmış. Dikkatimizden kaçtı. Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Okullarımızda tüm çocuklar kantindeler. Biz o kadar cahil miyiz?" diye konuştu.

SEHVEN YAPILAN BİR HATA
"Kız çocuklarının kantine girmemesi sözkonusu olabilir mi? Kız çocuğu nasıl kantine giremez? Hangi çağda yaşıyoruz? Art niyetli insanlar bunu bu şekilde yazıyor. Allaha havale ediyorum" diyen Demir, yazıda nöbetçi öğretmenlere yönelik, bahçedeki öğrencilerin dışarıdan gelen öğrencilerce rahatsız edilmesinin önlenmesi yönünde de uyarıda bulunulduğunu belirtti.

KANTİN YASAĞI DOĞRU DEĞİL
Yazının öğrencilerin zarar görmemeleri ve güvenliklerinin sağlanması için öğretmen ve idarecilerin konuya dikkatlerini çekmek amacıyla hazırlandığını vurgulayan Demir, "Yazman tutanağı sehven yazdığına dair imza atttı ve tutanakta düzeltme yapıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün web sayfasında da yeni tutanağı yayımlayacağız" dedi.

HABERE YORUM KAT