1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kantar kavşağı kısmen açıldı
Kantar kavşağı kısmen açıldı

Kantar kavşağı kısmen açıldı

Diyarbakır'da artan trafik yoğunluğunu çözmek için mayısta yapımına başlanan Kantar Kavşağı'ndaki yol yapım çalışmalarında sona gelindi.

A+A-

Diyarbakır'da artan trafik yoğunluğunu çözmek için mayısta yapımına başlanan Kantar Kavşağı'ndaki yol yapım çalışmalarında sona gelindi. Kavşağın bir bölümü kısmen trafiğe açıldı

Diyarbakır-Şanlıurfa yolu üzerindeki yapımları sürdürülen köprülü kavşak çalışmalarından biri olan Kantar Kavşağı'ndaki çalışmalarda sona gelindi. Bayram öncesinde daha da artan trafik yoğunluğu nedeniyle kavşağın Seyrantepe istikametinde olan bölümünün trafiğe açılması, bu civarda yaşanan trafik sıkışmalarını azalttı.

Öte yandan, yapımına 2009'da başlanan 12 kavşaktan, 9'u tamamlanmıştı. Kısmen trafiğe açılan Kantar ve Otogar kavşaklarının da tamamlanması ile kent trafiğinde hissedilebilir derecede rahatlık yaşanması bekleniyor.Bu arada, Gömmetaş ve Uçkuyu'da yapılması planlanan köprülü kavşaklarda yaşanan istimlak sıkıntısı nedeniyle Uçkuyu köprü kavşağı tamamlanamadığı da belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT