1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kantaci: 41 bin abonemizin su faturasının yarısını biz ödedik
Kantaci: 41 bin abonemizin su faturasının yarısını biz ödedik

Kantaci: 41 bin abonemizin su faturasının yarısını biz ödedik

DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı M. Zeki Kantaci, su sayacını dışarı aldıran abonelerin faturalarının yarısını 12 ay boyunca kendilerinin ödediğini söyleyerek, böylelikle abonelerinin ekonomisine ciddi bir katkı sunduklarını kaydetti.

A+A-

DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı M. Zeki Kantaci, aboneleri su sayaçlarını dışarıya almalarını özendiren “Su sayacını dışarı al, yüzde 50 indirimden yararlan” kampanyası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kantaci, Diyarbakır'da su sayaçlarının meskenlerin içeride bulunmasının bazı sorunlara yol açtığına dikkat çekti. Su sayaç görevlilerinin her ay yaptıkları okumalarda yaklaşık 20 bin abonenin su sayacını okuyamadıklarını kaydeden Kantaci, “Dolayısıyla abonelerimiz endekslerini DİSKİ'ye gelip okutmak zorunda kalmaktadırlar. Bu durum hem DİSKİ Genel Müdürlüğümüz hem de abonelerimiz için ciddi bir iş yükü anlamına gelmektedir” diye konuştu.

41 bin abone uygulamadan yararlandı

Kantaci, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin geçtiğimiz yıl, su sayacını dışarıya alan DİSKİ abonelerine yüzde 50 indirimli su tarifesi uygulanmasını kararlaştırdığını hatırlatarak, “Bu güne dek 41 bin abonemiz bu uygulamadan yararlandı. Yani 12 ay boyunca abonelerimizin faturalarının yarısını kendileri, yarısını da biz ödedik. Böylelikle abonelerimizin ev ekonomilerine de katkı da bulunduk” dedi. Su sayacı içeride bulunan aboneleri DİSKİ Genel Müdürlüğü Abone Servisi'ne davet eden Kantaci, “Siz de su sayacınızı dışarıya alın, yüzde 50 indirimden yararlanın” diye konuştu.

Ya sayacını dışarı al, ya da aldır

Kantaci, su sayaçlarının iki biçimde dışarıya alındığını kaydederek, “Ya abonemiz bir tesisatçı çağırarak sayacını kendisi dışarıya alıyor ve bir yıllık yüzde 50 indirimden yararlanıyor ya da DİSKİ Genel Müdürlüğü'nü arayarak su sayacını dışarı aldırtıyor. Su sayaçlarının DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından dışarı alması halinde aboneden hiçbir ücret alınmıyor ancak fatura indirimi de söz konusu olmuyor” dedi. Kantaci bugüne dek DİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından dışarıya alınan sayaç sayısının 872 olduğunu ve sırada 400 sayacın daha bulunduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT