1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Kansız veda ediyor'
'Kansız veda ediyor'

'Kansız veda ediyor'

İstanbul'un Çekmeköy ilçesi kaymakamlığına atanan Vali Yardımcısı ve Kayapınar Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, 6 yıldır görev yaptığı Diyarbakır'a veda etmenin burukluğunu yaşıyor.

A+A-

Kayapınar Kaymakamlığı'na atanan Bigadiç Kaymakamı Süleyman Yıldırım'ın ise önümüzdeki günlerde Diyarbakır'a gelerek görevine başlaması bekleniyor.

2008 yılında Kayapınar'ın kurucu kaymakamı olarak atanan ve aynı zamanda Diyarbakır İl Vali Yardımcılığı görevini başarıyla sürdüren Cemal Hüsnü Kansız, İçişleri Bakanlığı'nın son kaymakamlar kararnamesiyle görev yeri değişti.

Başarılı ve insanı yönüyle sürekli gündeme gelen Kansız, bu kararnameyle İstanbul'un Çekmeköy kaymakamlığına atandı.5 yıldır Diyarbakır'da görev yapan ve bu süre içerisinde üç valiyle çalışan Kansız, Diyarbakır'a veda etmenin burukluğunu yaşıyor.

DİYARBAKIR'DA SEVİLEN VALİ YARDIMCIBI

 Kansız'ın önümüzdeki günlerde kente veda ederek yeni görev yerine gideceği bildirildi. Kansız'ın yerine Kayapınar Kaymakamlığı'na atanan Süleyman Yıldırım ise son olarak Balıkesir'in Bigadiç ilçesinde görev yaptı.

YILDIRIM, DENEYİMLİ BİR KAYMAKAM

Yıldırım, 1996 yılında Aksaray'da Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı, sırasıyla Eldivan Kaymakam Vekilliği, Derbent Kaymakamlığı, Şalpazarı Kaymakamlığı, Demirözü Kaymakamlığı ve Bayburt Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

26 Ekim 2006 tarihinde Gülşehir Kaymakamlığına atanan ve 11 Eylül 2008 tarihine kadar burada görev yapan Yıldırım,bu tarihten sonra Balıkesir'in Bigadiç ilçesi kaymakamlığına atandı.

HABERE YORUM KAT