1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kanlılarını uzun namlulu silahla öldürdüler
Kanlılarını uzun namlulu silahla öldürdüler

Kanlılarını uzun namlulu silahla öldürdüler

DİYARBAKIR- Mardin Cezaevi önünde meydana gelen silahlı saldırı olayından dram çıktı. 2 anne ve 3 çocuğunun hayatını kaybettiği olay daha önce meydana gelen bir kan davasının devamı çıkarken, olayın faillerinin 29 Ocak tarihinde İpek ve Süer ailesinin Diy

A+A-

İddiaya göre, 10 yıl önce Mardin'in Mazıdağı ilçesinde yaşanan bir kan davasından kaçan Süer ve İpek aileleri Diyarbakır'a yerleşti. İpek ve Süer aileleri Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde tuttukları kiralık evde yaşamlarını sürdürürken, kan davalıları olduğu ileri sürülen E. ailesi bireyleri tarafından 29 Ocak 2013 gecesinde saat 03.00'da evleri benzin dökülerek kundaklandı.

Kundaklama olayında 1 kişi hayatını kaybederken, 14 kişi ise yaralanmıştı. Kundaklama olayından sağ kurtulan İpek ve Süer ailesi fertleri bu olayın ardından yeniden Mardin'e göç ederek akrabalarının yanına sığındı. Kan davası dolayısıyla E. ailesi fertleri tarafından sürekli takip halinde olan ve Diyarbakır'daki kundaklama olayından sağ kurtulan İpek ve Süer ailesi bireyleri bugün akrabaları olan ve tutuklu bulunan Abdulkadir Süer ile Mehmet İpek'i ziyaret etmek üzere Mardin Kapalı Cezaevi'ne gitti.

CEZAEVİ ÖNÜNDE PUSU

Çocukları ile birlikte tutuklu bulunan eşleri Abdulkadir Süer ve Mehmet İpek'i ziyaret ettikten sonra cezaevinden çıkan Ayşe Süer ve Emine İpek, E. ailesi bireyleri tarafından pusuya düşürülerek uzun namlulu silahlarla tarandı. Diyarbakır'daki kundaklamadan sağ kurtulan Ayşe Süer, Emine, Süleyman, Narin ve Mirza İpek cezaevi çıkışında uğradıkları silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Kan davasından kaçmak için önce Diyarbakır, ardından Mardin'e göç eden Süer ve İpek ailesi fertleri ölümden kurtulamadı.

HABERE YORUM KAT