1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kanîya Şorbeyê`nin açılışı yapıldı
Kanîya Şorbeyê`nin açılışı yapıldı

Kanîya Şorbeyê`nin açılışı yapıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler ve Yardım Şube Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi kampüs alanında Çorba Çeşmesi'ni (Kanîya Şorbeyê) kurdu. Çeşmenin açılışını Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak yaptı.

A+A-
Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Sosyal Hizmetler ve Yardım Şube Müdürlüğü'nün Dicle Üniversitesi Kampüs Alanı'nda kurduğu Çorba Çeşmesi'nden günde 170 litre olmak üzere bin kişi için çorba akıyor.
 
Kanîya Şorbeyê'den Dicle Üniversitesi öğrencileri, öğretim görevlileri, üniversite çalışanları, bölge illerinden Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gelip tedavi gören hasta yakınları ve yurttaşlar faydalanıyor.
 
Yaklaşık 10 gün önce hizmete giren Kanîya Şorbeyê'nin açılışını Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak yaptı. Açılışa Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fethi Suvari, Genel Sekreter Yardımcısı Rojda Balkaş, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı ve yurttaşlar katıldı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Meslek Edindirme Merkezi mutfağında hazırlanan çorbalar sabah erken saatlerde Dicle Üniversitesi Kampüs Alanı'nda bulunan Kanîya Şorbeyê Merkezi'ne getirilerek dağıtımı yapılıyor.
 
Kanîya Şorbeyê'den şu anda sadece mercimek çorbası dağıtımı yapılıyor. İleride ezo gelin, yayla ve domates çorbası ile çeşitlendirilecek olan Kanîya Şorbeyê projesi Dicle Üniversitesi Kampüs Alanı dışında kentin farklı yerlerinde kurularak yurttaşlara hizmet verecek.
 
Yurttaşlar yapılan hizmetten memnun
 
Yurttaşlar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı bu hizmetten oldukça memnun. Yapılan bu hizmeti olumlu karşılayan vatandaşlar sabah saatlerinde Kanîya Şorbeyê'nin açılışını gerçekleştiren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'a teşekkür etti.
 
Kanîya Şorbeyê'nin açılışını gerçekleştiren ve yapılan çorbadan içen  Kışanak, bir süre yurttaşlarla sohbet ettikten sonra Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı çalışanlarından Kanîya Şorbeyê'nin çalışma sistemi ile ilgili bilgi aldı.

HABERE YORUM KAT