1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kan,esnafın kredi durumunu değerlendirdi
Kan,esnafın kredi durumunu değerlendirdi

Kan,esnafın kredi durumunu değerlendirdi

DİYARBAKIR- Silvan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatif Başkanı Muhittin Kan, esnafın kredi durumunu değerlendirdi.

A+A-
Silvan'daki memurun Silvan'da alışveriş yapmadığını belirten Kan, esnafa yüzde 5 oranında kredi faizi uyguladıklarını söyledi.
 
 
Kredilerinden küçük iş yerlerine sahip esnafın yararlandığını hatırlatan Kan, "Esnafımızın maliyede kayıtlı olması vergi levhasına sahip olması gibi şartları taşıması gerekiyor. Esnafımıza istediğimiz kredi satışını yapamıyoruz. Sezon sonu olduğu için esnafımızın işi yeterli oranda yok. Silvan Barajı'nın bitmesi durumunda Silvan bir tarım kenti olabilir. Bununla birlikte esnafımızın işlerinde düzelmeler gerçekleşir. Esnafımızın şikayetlerini gerekli ölçüde üst mercilere iletiyoruz. Belediye otobüslerin yolcu ücretlerinin az olması sebebiyle memur kesim Diyarbakır'dan alışverişini yapıyor. Bu da esnafımızın işlerini olumsuz yönde etkiliyor.
 
Silvan'ın şartları alışveriş için uygun ortam yaratmıyor. Esnafımızın şartlarını düzeltmek için elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Yapımı devam eden Silvan Meslek Yüksekokulu'nun inşaatı bitmek üzere. Şu anda 450 kişi olan öğrenci sayısı 2 bine ulaşacak. Bu da esnafımıza olumlu yönde yansıyacaktır" dedi.
 
 
(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT