1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Kanaltürk muhabirine protez göz
Kanaltürk muhabirine protez göz

Kanaltürk muhabirine protez göz

Kafkas Osetya Dayanışma ve İnsani Yardım Komitesi üyesi bir grup, Güney Osetya'da uğradıkları silahlı saldırıda yaralanan Kanaltürk muhabiri Levent Öztürk'ü ziyaret etti

A+A-

 

Beyoğlu'nda bir araya gelen Kafkas Osetya Dayanışma ve İnsani Yardım Komitesi üyesi bir grup, Güney Osetya'daki silahlı saldırıda yaralanan Öztürk'ü ziyaret etmek için tedavi gördüğü Alman Hastanesine geldi.

Öztürk'e çiçek vererek hastaneden ayrılan grup adına AA muhabirine açıklama yapan komite başkanı Remzi Yıldırım, Güney Osetya'da Türk gazetecilerin başına gelen olay nedeniyle çok üzgün olduklarını ifade etti.

Olayın savaş şartlarından kaynaklandığını dile getiren Yıldırım, olay sonrası güney ve kuzey Osetyalılar'ın çok ilgi gösterdiği Öztürk'ün kimseyi suçlamadığını söyledi.

Yaşadığı olayları değerlendiren muhabir Levent Öztürk de her gazeteci için savaş bölgelerinde çalışma şartlarının çok zor olduğunu ve savaştaki taraflardan biri kayıp vermeye başladığında ya da medyada haklarında aleyhte haberler çıktığında, askerlerin görevli gazetecileri hedef alabildiğini söyledi.

Öztürk, NTV kameramanı Cumhur Çatkaya'nın olayda çektiği görüntüleri izlediğinde yaşadıklarını daha iyi anladığını ve dünya tarihinde örnek olacak bu görüntüler için Çatkaya'nın ödül alması gerektiğini kaydetti.

Moralinin iyi olduğunu ve 1-2 gün daha hastanede kalacağını belirten Öztürk, beyninde oluşan ödemin tedavi sonucu giderildiğini, fakat görme yeteneğini tamamen kaybeden sol gözüne protez takılması için ameliyat olacağını anlattı.

Hastane yetkilileri de ameliyata alınacak Öztürk'e, hastanenin göz hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Murat Karaçorlu tarafından protez göz takılarak, gözünün normal görünüme kavuşturulacağını belirttiler.

Hastaneye gelen bazı basın mensupları da Levent Öztürk'e ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundular.