1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kanalizasyon hastalıklara davetiye çıkarıyor
Kanalizasyon hastalıklara davetiye çıkarıyor

Kanalizasyon hastalıklara davetiye çıkarıyor

Diyarbakır’ın Lice ilçesine bağlı Daralan köyünde evlerin önünden geçen kanalizasyon suyu hastalıklara davetiye çıkarıyor.

A+A-

Köyde yaşayan kadınlar bu yüzden bir an önce kanalizasyon sisteminin yapılmasını istiyor.
 
Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Daralan köyünde yaşayan kadınlar köylerine kanalizasyon sistemi istiyor. JİNHA’nın haberine göre, Köylüler içinden sürekli kötü kokan suların geçtiğini ve bundan dolayı büyük rahatsızlık duyduklarını dile getirirken, bu sorun en çok kadınları etkiliyor. Yaptıkları iş bir iken bir kaç işe çıkıyor.
 
Sorunun sadece kötü koku olmadığını belirten kadınlar, çocukların dışarıda oynadığını ve bundan dolayı hasta olmalarından korktuklarını ifade etti. Evin temizliği, çocukların bakımı ve birçok işin yüklendiği kadınlar, bu sorun yüzünden bir de sokakta oyun oynayan çocukların yanında nöbet tutuyor.

Çocukların oynadıkları top ve diğer oyuncaklar kanalizasyon suyuna düştüğü için kadınlar sürekli çocukların hijyeni ile ilgilenmek zorunda kalıyor, çocuklar rahatça dışarıya çıkamıyor.  Mahallenin içinden ve evlerin önünden geçen kirli su, sinek ve sivrisineklerin oluşumuna da neden oluyor.

(Jinha)

HABERE YORUM KAT