1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kamulaştırılan 14 yapı yıkıldı
Kamulaştırılan 14 yapı yıkıldı

Kamulaştırılan 14 yapı yıkıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Daire Başkanlığı, kentin trafik sorununu önemli oranda çözecek olan 75 metrelik yolun Selahaddin Eyyubi Bulvarı'ndaki 50 metrelik yol ile buluşturulması için 39 yapının kamulaştırılarak yıkımı çalışmalarını baş

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İmar İşleri Daire Başkanlığı, kentin trafik sorununu önemli oranda çözecek olan 75 metrelik yolun Selahaddin Eyyubi Bulvarı'ndaki 50 metrelik yol ile buluşturulması için 39 yapının kamulaştırılarak yıkımı çalışmalarını başlattı. Ekipler ilk olarak kamulaştırılan 14 yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Diyarbakır'da kentin trafik sorununu önemli oranda çözecek olan 75 metrelik yol çalışmasının bir diğer adımı olan Selahaddin Eyyubi Bulvarı'ndaki 50 metrelik yoldaki çalışmaların startı verildi. Konuya ilişkin bilgi veren İmar İşleri Daire Başkanı Murat Alökmen, Selahaddin Eyyubi Bulvarı'ndaki 39 yapının 14'ünün kamulaştırılarak yıkımının gerçekleştirildiğini söyledi. Kantar Kavşağı ile Diclekent dubleks evleri arasında bulunan ve halk arasında Yeniyol olarak bilinen yolun 75 metrelik yol ilebirleştirileceği bilgisini veren Alökmen, bu uygulama ile kent trafiğinin rahatlığa kavuşacağını belirtti.