1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kamu'da yaşanan hantallık vatandaşı bezdirdi
Kamu'da yaşanan hantallık vatandaşı bezdirdi

Kamu'da yaşanan hantallık vatandaşı bezdirdi

DİYARBAKIR - Kamu Kurumlarında yaşanan hantallığı, "Bugün git yarın gel" anlayışına, Diyarbakır'ın en etkili kurumlarından DTSO Başkanı Ahmet Sayar tepki gösterdi.

A+A-

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar, sosyal medya üzerinden verdiği mesajda Kamu Kurumlarında görev yapanların vatandaşa hizmet için görev yaptıklarını, bu iş için ücret aldıklarını belirterek; Bu hassasiyeti göstermeyenlere karşı mutlaka vatandaşın durumu üst mercilere iletmeleri istedi.

Sayar, kendisinin de ara ara bu durumlara üzülerek şahit olduğunu,sıra beklerken bu durumların yaşandığını, vatandaşa karşı görevlerini yerine getiren bazı kamu çalışanlarının maalesef asli görevinin bu olduğunu unuttuğunu, özellikle "Bugün git yarın gel" anlayışının vatandaşı bezdirdiğine işaret etti. 

"ÜST MERCİLERE BİLDİRİN"

Sayar mesajında şunlara yer verdi:: "Kamu kurumları devlet hizmetlerinin vatandaşlara eşit, hızlı ve kaliteli biçimde ulaştırılması için vardır. Bu kurumlarda çalışan insanların ünvanları her ne olursa olsun hepsinin ortak vazifesi vatandaşa hizmet etmektir.

Kamu çalışanları vatandaşa verdikleri bu hizmeti kanun, ve yönetmeliklerle belirlenen mevzuat çerçevesinde yerine getirirler. Bu, çalışanların devlet hizmetlerini vatandaşa ulaştırırken, minnet etmemesi, verdiği hizmeti kendi lütfu gibi görmemesi, hizmeti alan vatandaşın rencide olmaması ve hakkı olan hizmeti kaliteli bir biçimde alması için şarttır.
Vatandaş olarak bizler böyle durumlarla karşılaştığımızda çekinmeden, bu davranışlarda bulunan kamu görevlilerini, uyarmalıyız ve üst mercilerine de durumu bildirmeliyiz."

HABERE YORUM KAT