1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kamu Hastaneleri Birliği için çok vahim iddialar
Kamu Hastaneleri Birliği için çok vahim iddialar

Kamu Hastaneleri Birliği için çok vahim iddialar

15 Temmuz sonrası başlatılan terör örgütü FETÖ soruşturmaları çorap söküğü gibi sökülmeye başladı.

A+A-

Özellikle Kamu Hastaneleri Birliği ile ilgili ortaya atılan FETÖ'cü iddiaları, şok etkisi yarattı.

Dün yayınlanan Diyarbakır Kamu Hastaneler Birliğinde Neler Oluyor?  Haberi üzerine bizleri arayan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir hastane yöneticisi söz konusu haberin maalesef doğru olduğunu, Diyarbakır’daki büyük bir hastanemizde görev yapan üç Başhekim Yardımcısının paralelci olduğunu ve bunların Murat Kanğın döneminde getirildiklerini ifade etti.

İDİALAR ÇOK VAHİM!

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili; Bu hastanemizin Sağlık Kurulu Başkanlığının ve Diyarbakır ilimizin Kriz Koordinasyon Merkezi Sorumluluğu görevlerinin de bu şahıslara verilmiş olduğunu söyledi.
Söz konusu iddiaların doğruluğu halinde heyet raporları olarak bilinen raporların verildiği birimin sorumluluğu ile ildeki herhangi istenmeyen bir afet, kriz vb  felaket durumunda paralelcilerin kriz koordinasyonunu yapmalarının ne kadar vahim olacağını düşündürmektedir.

Terör örgütü FETÖ'cü iddialarına yönelik basında yer alan onca haberlere rağmen hiçbir şey olmamış gibi bu kişilerin hakkında herhangi bir inceleme yapılmamış olmasının, dahası hala kritik görevlerde bulunmalarının sorumlusu olarak, başta Diyarbakır Kamu Hastanelerinin başındaki Genel Sekreter Doç.Dr.Murat Kanğın’ın olduğu düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT