1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kamu hastaneleri birliği genel sekreterleri Diyarbakır'da
Kamu hastaneleri birliği genel sekreterleri Diyarbakır'da

Kamu hastaneleri birliği genel sekreterleri Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu'nun öncülüğünde, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan illerin genel sekreterleri ile, kamu hastanelerinin sorunları masaya yatırıldı.

A+A-

Diyarbakır DSİ binasında yapılan toplantıya Diyarbakır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammed Güzel Kurtoğlu başkanlık etti. Türkiye'de bir ilk olan bu toplantıya, Bitlis, Muş, Batman, Bingöl, Hakkari, Siirt, Ağrı, Van illerinden oluşan toplam 11 ilin kamu hastaneleri birliği genel sekreterleri katıldı. Kamu hastanelerinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, genel sekreterler illerinin sorunlarını tartıştı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Kurtoğlu, Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini belirterek, bunun diğer illere örnek olacağına inandığını söyledi.

Bundan sonrada bu toplantıları gerçekleştirmeye devam edeceklerini aktaran Kurtoğlu, “Diğer genel sekreter arkadaşlarla bunu istişare ederken hepsinde pozitif bir enerji gördüm. Bu da bizi sevindirdi. Bundan sonra farklı illerde bir araya gelip kaynaşmak, o ilin sorunlarını tartışmak, yakından görmek adına diğer illerde de bu tür toplantıları birlikte planlamayı düşünüyoruz. Bu toplantıyı gerçekleştirmeden önce Kamu Hastaneleri Genel Başkanı ile de istişare ettik. Onun da bu konuda görüşlerini aldık. Kendisinin de çok hoşuna gitti. Belki bu model, diğer illerdeki arkadaşlara da bir model olur diye düşündük. Ve ilk defa biz Güneydoğu Anadolu'nun bazı illerini daha çok hasta sirkülasyonunun fazla olduğu illeri planladık” dedi.

HABERE YORUM KAT