1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kameradaki cinayete 25 yıl
Kameradaki cinayete 25 yıl

Kameradaki cinayete 25 yıl

Diyarbakır'da çöp toplayan çocuklara pompalı tüfekle ateş açıp birini öldürmesi güvenlik kamerasına yansıyan Ramazan Poyraz 25 yıl hapis cezası aldı.

A+A-

Diyarbakır'da gece çöp toplayan çocuklara pompalı tüfekle ateş ederek birini öldüren diğerini de yaralayan apartman kapıcısı Ramazan Poyraz, 25 yıl ceza aldı. Kayapınar semtinde geçen yıl arkadaşıyla çöp toplarken pompalı tüfekle öldürülen 15 yaşındaki Baran Türk davası sonuçlandı. Tutuklu sanık Ramazan Poyraz, gece karanlıkta hırsız sandığı iki kişiye çalıların arasından ateş açtığını, amacının öldürmek değil korkutmak olduğunu savundu. Olaydan yaralı kurtulan Mazlum Ege ise sokağa girdiklerinde bir kişinin önce kendilerine pet şişe fırlattığını, kaçmaya başladıkları sırada da arkalarından ateş açıldığını söyledi.

KAMERAYI SÖKÜP SAKLAMIŞTI

Mahkeme heyeti sanığı önce ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkûm etti, ardından cinayeti olası kast altında işlediği ve olaydan pişmanlık duyması nedeniyle cezayı 25 yıla indirdi. Sanık, Mazlum'u yaralamak suçundan ise 10 ay hapse mahkûm edildi ancak bu ceza 'tekrar suç işlemeyeceği kanaati' ile ertelendi. Sanık Ramazan Poyraz, polise tanık olarak verdiği ilk ifadesinde olayı görmediğini, binada da kamera bulunmadığını söylemişti. Ancak ikinci kez bölgeye giden polis, duvardaki iki vida deliğinden şüphelenerek önce güvenlik kamerasına ardından da olay sırasında kapıcının elinde tüfekle çekilmiş görüntülerine ulaşmıştı. Güvenlik kamerasının olaydan sonra sökerek sakladığını itiraf eden sanık tutuklanmıştı.

HABERE YORUM KAT