1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kalpler bu hastanede hayat buluyor
Kalpler bu hastanede hayat buluyor

Kalpler bu hastanede hayat buluyor

Tıbbı teknolojik cihazlar ile donatılan Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kalp ameliyatları barılı operasyonla gerçekleştiriliyor. Erken teşhis konulan Fatma Adıgüzel (63) anjiyo yapıldı.

A+A-

Yüksek tansiyon ve nefes darlığı şikayeti ile Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesine önceki tedavi altın alınan Fatma Adıgüzel( 63) yapılan muayenede aort damarında hayati tehlike arz eden sorun tespit edildi. Kalp Damar Cerrahisi Opr.Dr. Utkan Sevük ve Opr. Dr. Fırat Ayaz tarafından ameliyata alınan Adıgüzel, 15 dakika boyunca beyin fonksiyonları dışında tüm vücut dolaşımı durdurulduktan sonra anjiyo yapıldı. Başarılı ameliyatı gerçekleştiren Opr.Dr. Utkan Sevük: “Zamanında tanı ve teşhisi bıraktığımız için hastamız hayata döndürüldü. Şayet, aort damarı patlasaydı hastamızı kaybedebilirdik.
Gerçekleştirilen başarılı operasyonun ardından hastanın aort damarına suni damar takıldı”dedi.
 
Hasta memnuniyetinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Diyarbakır  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr Muhammed Güzel Kurtoğlu: “Devletin olanakları ile bölge halkına tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız..kapımız her zaman açıktır. Güçlü başarılı bir kalp Damar cerrahi ekibimiz var en zor ameliyatları bile başarıyla yapmaktayız” dedi.
 
Hastanın oğlu iş adamı Osman Adıgüzel: “Annemi Ankara'ya götürme gibi bir kararımız vardı. Bölgede binlerce insana yardım eden Derman Baba lakaplı Dermanbaba Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Acu bey bize Ankara'daki olanakların Diyarbakır'da olduğunu anlatınca ameliyatı Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapmaya karar verdik.Burada her hasta ile ilgilenen Diyarbakır  Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr Muhammed Güzel Kurtoğlu bey ve Doktorumuz dr.Utkan ,dr Fırat beye emeği Geçen tüm personellere sonsuz teşekkür ediyoruz.haklarını hiçbir zaman unutamayız .Allah'ımıza sonsuz şükürler olsun.Annem sağlığına kavuştu.Hiç kimsenin Ankara ve İstanbul'a gitmesine gerek yok, bence en güzel ameliyatlar Diyarbakır'da yapılmaktadır.”şeklinde konuştu. 

HABERE YORUM KAT