1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kalp ameliyatı olan hastaya doğum günü süprizi
Kalp ameliyatı olan hastaya doğum günü süprizi

Kalp ameliyatı olan hastaya doğum günü süprizi

56 yaşındaki Mehmet Hanifi Arslan’ daha önce yapılan 3 anjiyo sonucuna göre bypass olması gerektiği söylendi. Ancak ameliyattan çekinen Arslan ameliyatı erteledi.

A+A-

Son olarak geçirdiği kalp krizi nedeniyle Memorial Dicle Hastanesi’ne gelen Mehmet Hanifi Arslan’ın burada yapılan tetkiklerinde tekrar ameliyat olması gerektiği, aksi taktirde yaşamının tehlikeye girebileceği söylendi. Uyarılar sonucu ameliyatı kabul eden Arslan, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Binali Mavitaş tarafından ameliyat edildi. 

Tesadüfen doğum gününe denk gelen ameliyattan sonra sağlığına kavuşan Mehmet Hanifi Arslan’a hastanede sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.

Ameliyattan çekindi, kalp krizi geçirdi


Yaklaşık 6 yıl önce kalp hastası olduğunu öğrenen Mehmet Hanifi Arslan’a daha önce 3 kez anjiyo yapıldı. Anjiyo sonucuna göre ameliyat olması gerektiği söylenen Arslan, ameliyattan çekindiği için her defasında ameliyatı erteledi. En son kalp krizi sonucu Memorial Dicle Hastanesi’ne getirilen Mehmet Hanifi Arslan, burada yapılan tetkiklerini değerlendiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Binali Mavitaş, Arslan’a mutlaka ameliyat olması gerektiği aksi takdirde yaşamı tehlikeye girebileceği söylendi. Ameliyatı kabul eden Mehmet Hanifi Arslan, sağlığına kavuştu. Ameliyat edildiği gün tesadüfen doğum gününe denk gelmesi nedeniyle kendisine sürpriz bir doğum günü kutlaması yapıldı.

Doğum günümde yeniden doğmuş gibiyim


Ailesi, doktoru ve hastane yönetimi ve personelinin kendisine yapmış olduğu sürpriz doğum günü kutlaması nedeniyle duygusal anlar yaşayan mehmet Hanifi Arslan, "Ameliyat sonrası yeniden doğmuş gibiyim. Daha önce hiç doğum günüm kutlanmamıştı, ilk kez doğum günüm kutlandı ve tamda önemli bir ameliyat geçirdiğim zamana geldiği için benim için çok sürpriz oldu. Allah bundan sonra sağlıklı ve bir yaşam nasip etsin hepimize. Ameliyat konusunda endişelerim vardı ancak Prof. Dr. Binali Mavitaş ile konuştuktan sonra endişelerim geçti ve güvendim, ameliyat oldum sonuçta sağlığıma kavuştum" açıklamasında bulundu.

Acil ameliyat olmasaydı yaşamı tehlikeye girebilirdi


İnsan vücudunun en önemli organının kalp olduğunu söyleyen Prof. Dr. Binali Mavitaş, “Hastamız Mehmet Hanifi Arslan kalp krizi sonucu hastanemize geldi. Acil müdahalenin ardından yapılan tetkiklerinde kalp damarlarının tıkalı olduğu ve ameliyat olması gerektiğini gördük, aksi halde yaşamı tehlikeye girebilirdi. Uyarımız sonucunda bize güvenerek ameliyatı kabul eden Mehmet Bey’e koroner bypass yaptık. Başarılı geçen bir ameliyat sonucunda sağlığına kavuşan Mehmet Bey’in doğum günüymüş. Hastamızın doğum gününde sağlığına kavuşması bizleri ayrıca mutlu etti” ifadelerini kullandı.

Amacımız hastalarımızın iyi ve kötü günlerinde yanlarında olmak


Hastalarının iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olmak istediklerini söyleyen Memorial Dicle Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Şengal, “Amacımız hastalarımıza doğru sağlık hizmetini vermek ve iyi, kötü günlerinde onların yanında olmak. Hastalarımızın doğum günlerini hastanede kutlama uygulamamızdaki amacımız, onlara azda olsa bir moral kaynağı olabilmektedir. Ameliyatı doğum gününe denk gelen Hastamız Mehmet Hanifi Arslan’ın sağlığına kavuşması bizleri çok mutlu etti. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler