1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kalkınma kurulu toplandı
Kalkınma kurulu toplandı

Kalkınma kurulu toplandı

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın 2013 yılı 2. Kalkınma Kurulu Toplantısı yapıldı.

A+A-
Hilton Oteli'nde düzenlenen toplantıya; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Aylin Kırcı Duman, Belediye Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, Harran Üniversitesi Rektörü İbrahim Halil Mutlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Sanayi Ve Ticaret Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhami Karakoyun, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır İl Genel Meclis Başkanı Murşit Ekinci, Diyarbakır Sanayi Ve Ticaret Odası Meclis Üyesi Başkanı Celalettin Birtane ile Şanlıurfa ve Diyarbakır'dan oluşan 100 Sivil Toplum Kuruluşu temsilcisi katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhami Karakoyun, toplantıya katılanlara teşekkürlerini ileterek, "Bölgeler arası kalkınmak için çeşitli tedbirleri uygulamaya koyduk. Kalkınma Ajansı bölgenin potansiyeli kalkındırmak için çalışan bir kurumdur. Toplantımızın amacı yapmış olduğumuz çalışmalarımızı değerlendirmek ve ülkemizi daha fazla nasıl kalkındırabiliriz onları masaya yatırmaktır. Toplantıya katılan herkese teşekkürlerimi ifade ediyorum" dedi.
 
Kalkınma Kurulu Başkanı ve Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Türkiye son yıllarda kalkınma çalışmalarını bir adım öteye taşıdığını belirterek, "Öncelikle ikinci Kalkınma Kurulu Toplantımıza katıldığınız için herkese teşekkür ediyorum. Türkiye son yıllarda kalkınma çalışmalarını bir adım öteye taşımıştır. İnşallah bundan sonraki süreçte de daha iyi çalışmalar olacaktır. Burada karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunarak, şehrimizin kalkındırma sürecini hızlandırmak için karşılıklı olarak fikirlerimizi söyleyeceğiz" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Kalkınma Kurulu Başkanı Mehmet Kaya ile toplantıya katılan sivil toplum kuruluşları arasında fikir alışverişinde bulunuldu. 

HABERE YORUM KAT