1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kalkınma Kurulu Başkalığına Bal Seçildi
Kalkınma Kurulu Başkalığına Bal Seçildi

Kalkınma Kurulu Başkalığına Bal Seçildi

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın “Danışma Organı” olan Kalkınma Kurulu Başkanlığına Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal seçildi.

A+A-

Diyarbakır Mitannia Otel’de düzenlenen Kalkınma Kurulu toplantısına Diyarbakır Valisi ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aksoy, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Üyesi Gültan Kışanak, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdürü Nahit Bingöl Kamu kuruluşları, meslek örgütleri, üniversiteler, yerel yönetimler ve STK temsilcilerinden oluşan 100 üye katıldı. Toplantıda ilk olarak gelecek 2 yıl görev yapacak Kalkınma Kurulu Başkanı ve Başkanvekili ile Katip Üye seçimleri gerçekleştirildi.


Başkanlık için Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Ebubekir Bal, Başkanvekilliği için ise Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya’nın aday olduğu seçimlerde her iki aday katılımcıların oyu ile başkan ve başkanvekilliğine, Diyarbakır İş Kadınları Derneği Başkanı Reyhan Aktar ile Şanlıurfa Esnaf ve Ticaret Odası Başkanı Mehmet Şefik Bakay kâtip üyeliliklere seçildi.


Seçimin ardından konuşan Kalkınma Kurulu yeni Başkanı Ebubekir Bal, “Bölgemizin kalkınması için Diyarbakır ve Şanlıurfa illerimizde ortaya konulan çalışmaları değerlendirmek, bu çalışmaların daha etkin olması için tavsiyelerde bulunarak destek vermek bizim temel görevlerimiz arasındadır. Önümüzdeki dönemde kalkınma kurulumuzun daha etkin olarak çalışması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kalkınma Ajansı şimdiye kadar yapmış olduğu çalışmalarla bölgeye bir heyecan getirmiştir. Kendilerine çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler