1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kalfalar Dicle Üniversitesi’nde kep attı
Kalfalar Dicle Üniversitesi’nde kep attı

Kalfalar Dicle Üniversitesi’nde kep attı

Dicle Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi (DÜZEM), Eczane Hizmetleri bölümünde yetiştirdiği eczane kalfalarını mezun ederek, düzenlenen törenle kendilerini uğurladı.

A+A-

Kongre merkezinde gerçekleştirilen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Bilici, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel, Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer, dekanlar ve öğrenciler katıldı.
 
Emektarlarıyla birlikte aynı heyecanı yaşadıklarını dile getiren Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer, bundan sonra sorumluluklarının arttığını, aldıkları bu ciddi eğitimin ardından hata kabul edemeyeceklerini belirtti. Eczacılık Fakültesi olarak 5 yıllık eğitimi tam anlamıyla tamamlayacak donanıma sahip olduklarını söyleyen Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi Temel ise en iyiler arasında olduklarına olan inancının altını çizdi.
 
Diş Hekimliği ve Tıp Fakültesi’nin hocalarından da destek gördüklerini kaydeden Temel, hastalarla diyalog kurulması ve rahatlatılmaları bakımından kalfalara ciddi sorumluluklar düştüğünü anlattı. Dicle Üniversitesi (D.Ü.)’nün1966 yılından beri öğrenci yetiştirdiğine dikkat çeken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Aslan Bilici, 2010 yılından beri uzaktan eğitim hizmetleri vermeye başladıklarını söyledi.
 
Eczacılık Fakültesi ve Eczacılar Odasının desteğiyle bir eğitim programı düzenlediklerini ve verilen eğitim sonucu 83 kalfanın sertifikasını almaya hak kazandığını kaydeden Bilici, bu eğitimin Diyarbakır’la sınırlı kalmayacağını Türkiye’nin her yanına aynı hizmeti vermeyi arzu ettiklerini ifade etti.
 
Konuşmaların ardından öğrencilere sertifikaları dağıtıldı. Öğrencilerin heyecanı ise  keplerin havada buluşması ile doruğa ulaştı

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT