1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Kalecilik kolay değil
Kalecilik kolay değil

Kalecilik kolay değil

Diyarbakır'ın yetiştirdiği başarılı kaleci antrenörlerinden profesyonel kaleci Remzi Özdoğru, “ kaleciliğin kolay bir mevkii olmadığını,konuya biraz ciddi önem verilise Diyarbakır'dan iyi kaleciler yetişir “dedi.

A+A-

Spor Toto 2.lig kırmızı gurup takımlarından Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor'un alt yapısında bulunan 5 takımında kaleci yetiştiren Diyarbakır'ın genç profesyonel kaleci antrenörü  Süleyman Özdoğru,yacptığı açıklamada,  “ Kendimi bir nevi kaleciliğe  adadım dersem yerinde olur.

Kaleci yetiştirmeyi çok seviyorum.1972 doğumluyum, 2 sezon 3 .lig , 4 sezon PTT Birinci ligi, 1 sezon süper ligde profesyonel kaleci antrenörü olarak çalıştım görev yaptım. Halen alt yapısına büyük önem veren, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor takımının alt yapısındaki takımlarda kaleci yetiştiriyorum.

Çok sevdiğim mesleğimi yürüttüğüm için mutluyum.Bunun yanındada 20 yıllık beden eğitimi öğretmeniyim. Kentimizde biraz daha önem verilirse çok iyi kaleciler yetişir.Yeterki duyarlılık ve devamlılık devam etsin. Gerekenden fazla önem verilsinki kaleci mevkilerinde dışa bağımlılığımız olmasın. Niye Diyarbakır'dan en iyi kaleciler çıkmasınki.

Şu anda alt yapısının kalecilik antrenörlüğünü yaptığım takımımızdaki kalecilerin bir çoğundan memnunum. Şu ankenden dahada yararlı olacaklardır. Kalecilik kolay bir görev değildir. Cesaret ve öz veri akıllılık işidir. Bunu yapan gençler kendini kabul ettirir” dedi.

 

(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT