1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Kale Barajı programa alındı
Kale Barajı programa alındı

Kale Barajı programa alındı

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Çermik ilçesinde muhtarlarla yaptığı toplantıda Kale Barajı'nın proğrama alındığını söyledi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz ve beraberindekiler ilçe girişinde Belediye Başkanı Mehmet Akdağ, AK Parti İlçe Başkanı Murat Kara, İl Genel Meclis üyeleri Şehmus Karamehmetoğlu, Ethem İpek, Muharrem Akkılıç ve çok sayıda partili tarafından karşılandı. Mine Lök Beyaz ve beraberindeki heyet öğretmenevinde muhtarlarla bir toplantı yaptı. Çermik'i tanıtım noktasında birlikte hareket etmek için muhtarlardan destek isteyen Mine Lök Beyaz, yaptığı açıklamada ilçe için hayati önem arz eden projelerden biri olan Kale Barajı yapımının 2013 yılı hükümet programına alındığını, temel atma törenine ise Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun geleceğini söyledi. Beyaz, "Termal turizm merkezi olan Çermik'i ve kaplıcalarını tanıtmak için hep birlikte hareket edersek ve buna inanırsak ilçemiz kısa bir süre zarfında cazibe merkezi haline gelir. Çermik Diyarbakır'ın dünyaya açılan penceresidir" dedi.

"DİYARBAKIR'IN EN ÖNEMLİ SORUNU ELEKTRİK SIKINTISIDIR"

Diyarbakır'ın en büyük sorununun elektrik sıkıntısı olduğunu belirten Mine Lök Beyaz, Diyarbakır ve ilçelerinin enerji sorununu çözmek için Enerji Bakanı ile görüştüğünü ve bu sorunu masaya yatırıp çözüm üretilmesi için destek istediğini söyledi. Beyaz, "Bu konuda Çermik'in de enerji sorununu çözeceğiz. Diyarbakır'da kayıp kaçak oranının yüzde 80'lere ulaşmıştır. Diyarbakır genelinde en az kayıp kaçak oranı Çermik ilçesindedir. Çermikli hemşerilerimi bu duyarlılıklarından ötürü kutluyorum" şeklinde konuştu.
 

"AK PARTİ'NİN EN BÜYÜK PROJELERİNDEN BİRİ DE KÖYDES PROJESİDİR"

Ak Parti'nin en büyük projelerinden birinin Köylere Hizmet Götürme Birliği (KÖYDES) projesi olduğunu dile getiren Mine Lök Beyaz, bu kapsamda da en büyük payın Diyarbakır'a aktarıldığını kaydetti. Beyaz, "2004-2005 yılında hayata geçirilen KÖYDES projesi AK Parti'nin en büyük projelerinden biridir. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yolu, suyu, elektriği ve kanalizasyonu olmayan köy kalmayacağı talimatı doğrultusunda KÖYDES'ten en fazla payı Diyarbakır almıştır. 2013 yılında KÖYDES ödeneği dışında Diyarbakır'a 9 milyon TL ek ödenek verildi. Bu ödenekten 1.5 milyon TL Çermik'e verilecektir. Çermik'e 2012 yılı içerisinde 2 milyon 632 bin TL eğitim yatırımı yapıldı. 2013'te de Çermik'te 101 derslik yapılması planlanıyor" diye konuştu.

Toplantıda muhtarları dinleyen Mine Lök Beyaz, çözüm konusunda yapılabilecek her türlü hizmeti vereceklerini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT