1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaldırımlar esnafın!
Kaldırımlar esnafın!

Kaldırımlar esnafın!

Diyarbakır'da yurttaşların yoğun tepkilerine rağmen, belediyeler kaldırım işgalinin önüne geçemiyor. Esnaf tarafından işgal edilen kaldırımlarda, havaların ısınması ve yağışların sona ermesi ile birlikte yurttaşların adım atacağı yer kalmadı

A+A-

Diyarbakır'da yurttaşların yoğun tepkilerine rağmen, kaldırım işgalinin önüne geçilmiyor. Kaldırımlar esnafın dolaplarının ve tezgahlarının yanı sıra havaların ısınmasıyla birlikte kıraathane müşterisinin kürsü atarak, oturduğu alanlar haline geldi. Belediyelerin izlemekle yetindiği işgal yüzünden kaldırımlarda yurttaşların adım atacağı yer kalmadı. Söz konusu duruma tepki gösteren yurttaşlar, belediyelerin oy kaygısı yüzünden işgalin önüne geçmediğini savundu.

“Biz de oy veriyoruz”

Özellikle Bağlar ve Yenişehir ilçelerinde kaldırımlarda yürüyemediklerini belirten Ozan Yusufoğlu, “Örneğin Sanat Sokağı'nın arkasında bulunan çay ocakları ve kafeler yüzünden kaldırımlarda yürünemiyor. Ailemizle geçtiğimizde rahatsız oluyoruz. Belediyeler sanırım oy kaygısı yüzünden bunun önüne geçmiyorlar. Ancak biz de oy veriyoruz” dedi.

“Caddede otursunlar”

Her yaz aynı durumun yaşandığını ifade eden Halil Aydın ise, hem esnaftan hem de belediyelerden bu konuda duyarlılık beklediklerini vurguladı. Aydın, “Bazı yerlerde caddenin ortasında yürümek zorunda kalıyoruz. Ne yazık ki yaya için yapılan kaldırımları esnaf kullanıyor. Bir de caddenin ortasında oturmayı denesinler. O zaman sorunun ciddeyitin kavrarlar” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT