1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaldırım işgaline karşı esnafa ziyaret
Kaldırım işgaline karşı esnafa ziyaret

Kaldırım işgaline karşı esnafa ziyaret

Bağlar Belediyesi ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Bağlar'da kaldırımların işgaline karşı ortak kampanya başlattı.

A+A-
Belediye yetkilileri, 5 Nisan Mahallesi'nde bulunan Sakarya Caddesi'nin yolunu tezgahlarıyla kapatan esnafları ziyaret ederek kaldırımların yayalar için uygun hale getirilmesini istedi. Esnafa çiçek dağıtarak tezgahları kaldırılmasını isteyen eş başkanlara esnaf olumlu tepki verdi.
 
Kampanya çerçevesinde Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Gültan Kışanak, Bağlar Belediye Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler, Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı teknik ekip, belediye meclis üyeleri ve zabıtalar eşliğinde Sakarya Caddesi'ndeki esnafları tek tek ziyaret ederek, kaldırım işgalleri konusunda görüş alışverişinde bulundu. Kaldırımların boşaltılması ile ilgili halktan olumlu tepkiler aldıklarını vurgulayan belediye yetkilileri, “Kaldırımlar yayalara aittir, herkesin bu hakka saygı göstermesini bekliyoruz” dedi.
 
Kaldırım işgallerinin genel bir sorun olduğunu dile getiren yetkililer, bundan sonra kalıcı bir çözüm bulacaklarını kaydetti. Yetkililer, yurttaşların kaldırım hakkının gasp edilmemesi ve caddelerin daha güzel görmesi amacıyla esnafların görüş ve önerilerini alarak yeni düzenlemeler yapacaklarını söyledi. Yapılan uygulamadan esnafların ve yurttaşların memnun olduğu gözlemlenirken, kimi yurttaşlar evlerinin camlarından alkışlarla eş başkanlara destek sundu. Yetkililer, kampanya kapsamında esnaf ziyaretlerine önümüzdeki günlerde de devam edeceklerini belirtirken bundan sonra kaldırımları işgal eden esnafa da cezai işlem yapacaklarını söyledi.
 
Daha sonra eş başkanlar, esnaflarla birlikte kaldırımı işgal eden eşyaları dükkânlara taşıdı.
 

HABERE YORUM KAT