1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaldırım işgaline karşı esnaf ziyareti
Kaldırım işgaline karşı esnaf ziyareti

Kaldırım işgaline karşı esnaf ziyareti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, Engelli Şube Müdürlüğü ve engelli vatandaşlarla birlikte kaldırım işgallerine karşı Fatih Caddesi esnafına broşür dağıtarak duyarlılık çağrısı yaptı.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Semra Kıratlı, Engelliler Şube Müdürü Keziban Demir ve Engelliler Meclisi, engelli vatandaşlarla birlikte kentin en çok kaldırım işgalinin yapıldığı Fatih Caddesi'nde bilgilendirme ve duyarlılık oluşturma amaçlı esnaf ziyaretinde bulundular.

Kenti herkes için yaşanabilir kılmak hepimizin görevi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'na bağlı Engelliler Şube Müdürlüğü'nün “Kenti herkes için yaşanabilir kılmak hepimizin görevi” sloganıyla yürütmüş olduğu duyarlılık oluşturma çalışmaları, kaldırım işgallerine dikkat çekmek ve bu işgallere son vermek için esnaf ziyaretleri ile devam ediyor.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hafize İpek, “kaldırım işgalleri sadece engelli arkadaşlarımızı değil, hamile kadınları, çocukları ve bütün yayaları ilgilendiren bir durumdur” dedi. Özellikle Fatih Caddesi'nde olan bu çalışmamızı diğer bütün caddeler de devam edeceğiz diyen İpek, “bu anlamda bir farkındalık yaratarak, pratikleştirerek bir katkı sağlamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu. Kaldırım işgallerinde diğer belediyelerin uyguladığı yöntemleri kullanmadıklarını belirten İpek, “Daha çok diyalog yolunu esas alıyoruz. Kentimizin sosyoekonomik ve kültürel yapısını da dikkate alarak diyalog yolu ile bu sorunu çözebileceğimize inanıyorum” dedi.

Fatih Caddesi ziyareti sırasında özellikle kıraathane işleten esnaftan kaldırım işgali yapılmaması konusunda destek istenerek broşür dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT