1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kaldırılmalar genişliyor
Kaldırılmalar genişliyor

Kaldırılmalar genişliyor

Yenişehir Belediyesi Fen Müdürlüğü, Aliemiri 7. sokak ve Aziz Mahmutoğlu Caddesinin kesiştiği yerde bulunan Askeri lojmanın duvarını yıkarak, kaldırım genişletme çalışması yaptı.

A+A-

Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçesi'ndeki Aliemiri 7. sokak ve Aziz Mahmutoğlu Caddesinin kesiştiği yerde bulunan Askeri lojmanın duvarı 3 metre geriye alınarak, kaldırım genişletildi. Yenişehir Belediyesi, mahallelinin rahat bir ortamda yürümelerini sağladığı için yurttaşlardan olumlu tepkiler aldı.

'Kötü bir görüntü sergiliyordu'

Belediye tarafından halkın kaldırımlarda daha rahat yürüyebilmesi için yapmış olduğu çalışmaları takdirle karşılayan yurttaşlar, “Belediyeyi tebrik ediyoruz. Bu sokakta Askeri lojman dışında kalan yerlerin çalışmaları bitmişti. Ama Askeri duvarın yolun ortasında kalmasından dolayı kötü bir görüntü sergiliyordu. Belediyenin yayaları düşünmesi çok güzel” dedi.

'Diyarbakır'a yakışmıyordu'

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yenişehir Belediye Başkan Yardımcısı Şefik Türk, “Şehrimizde mimariye aykırı çok ciddi problemler var. Özellikle işgaller söz konusu, kaldırım işgalleri söz konusu, şu anda gördüğümüz tablo çok çirkin bir tabloydu. Diyarbakır'a, Yenişehir'e hiç yakışmayan bir tabloydu. Yani insan buraya baktığında sanki gecekonduymuş gibi bir havaya bürünüyordu. Uzun süredir bu sıkıntıları yaşıyorduk. Daha öncede birçok alanda bu tür çalışmaları yaptık. Bu tür mimara aykırı duvarları, yapıları, harabeleri tek tek yıktık” diye konuştu.

'Modern bir Yenişehir'

Türk, “Bugünde Aziz Mahmutoğlu Caddesi üzerindeki bu çirkin görüntüyü ortadan kaldırmak için çalışma yaptık. İlgili kurumlarda yardımcı oldular. Yenişehir Belediyesi olarak bu kötü görüntüyü ortadan kaldırdığımız için gerçektende memnunuz. Eminim buradaki esnaflarımızda memnundur. Askeriye lojmanın bu duvarı geri almasıyla, mahallelinin rahat bir ortamda yürümelerini de sağlamış olduk. Buna benzer olan yapıları da bu şekilde dizayn ederek modern bir Yenişehir'i inşa etmiş olacağız” şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT