1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kahvaltının geliri yoksul çocuklara
Kahvaltının geliri yoksul çocuklara

Kahvaltının geliri yoksul çocuklara

Diyarbakır’da 32 yıldan bu yana yoksul çocukların eğitimlerine destek veren Muhtaç Çocuklara Yardım ve Koruma Derneği’nce, kahvaltı etkinliği düzenlendi.

A+A-

V.İ.P. Garden’da düzenlenen kahvaltıya, TOBB Kadın Girişimler Kurulu üyeleri ile çok sayıda kadın katıldı. Etkinlikte elde edilecek gelirin 27 yoksul çocuğun eğitimlerine harcanacağı öğrenildi.
 
Derneğin 32 yıllık Başkanı S.Aysel Sürel, eğitimlerini sürdüren 27 yoksul çocuğa destek amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini ifade ederek, “Bölgede yaşanan çatışmalı süreçten dolayı yaptığımız etkinlikler durdu ama eğitime desteklerimiz sürdü. Kendi katkılarımız ve çevremizdekilerin destekleriyle öğrencilerimizin eğitimlerine destek vermeyi sürdürdük. Çocuklarımızı okutmaya devam ettik. Ama bugün itibariyle yeniden etkinliklerimize devam edeceğiz. Çünkü birçok aile ve çocuk bizden umut bekliyor. O yüzden Diyarbakır’a yakışır bir şekilde ve 32 yıllık bir dernek olarak bu görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz. Katılımlarından ve çocuklarımıza verdikleri desteklerden dolayı herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 
Başkan Sürel daha sonra, Muhtaç Çocuklara Yardım ve Koruma Derneği’ne desteklerinden dolayı İNDEX Grup AŞ’ye plaket takdim etti.

 

(Abdulsamet Karaş)

HABERE YORUM KAT