1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kahraman'dan yeni yıl mesajı
Kahraman'dan yeni yıl mesajı

Kahraman'dan yeni yıl mesajı

İşadamı Paşa Kahraman yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Sevinçleri ve hüzünleriyle bir yılı daha geride bıraktıklarını belirten  Kahraman 2016 yılının başta Diyarbakır olmak üzere bölge, ülke ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini temenni etti.

Kahraman mesajında şu ifadelere yer verdi:


Bizim için her geçen yıl, sadece geçip gitmiş bir yıl değil, önümüzdeki yılı daha hayırlı, daha güzel, hakkın rızası ve milletin duası adına daha dolu yaşayabilmek için derslerle dolu bir tecrübedir.


Bu şuurda olabildiğimiz takdirde içtenlikle inanıyorum ki, 2015, ümitlerimizin daha çok tazelendiği, çalışma azmimizin artarak yükseldiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizin çok daha güzel günlere ulaştığı bir yıl olacaktır.
Bu yıl da müreffeh, çağdaş ve demokratik bir Türkiye idealini en üst seviyede gerçekleştirmek ve milletimizin sevinçlerini çoğaltmak adına, hep birlikte sorumluluklarımızı yerine getirecek, Cumhuriyetimizin 100. yıl hedeflerine hep birlikte emin adımlarla yürüyeceğiz.


Elbette sorunlarımız vardır ve elbette ülke sorunları konusunda farklı değerlendirme ve yorumlarımız olabilir. Atalarımız “Beş parmağın beşi bir mi” derken, hem farklılıklarımızın doğallığını, hem de farklılığın bir “el” oluşturmadaki uyum ve güzelliğini özlü bir şekilde ifade etmişlerdir.


Önemli olan, hangi düşüncede olursak olalım, sorunlarımızı olgunluk içinde, saygı ve sevgi ortamını muhafaza ederek tartışmak, gerilim ve ayrışmalara yol açacak üsluplardan kaçınmak, insanımızın huzur, mutluluk ve kardeşliğine odaklanarak çalışmalarımızı sürdürmektir.


Yine içtenlikle inanıyorum ki, tarihin içinden süzülüp gelen, paylaşılmış acılar ve sevinçlerle harmanlanmış ve sayılamayacak kadar çok ortak paydayla perçinlenmiş kardeşliğimizi bozmaya hiçbir iç ve dış komplonun gücü yetmeyecek, Türkiye bütün sorunlarını birer birer aşarak dünya sahnesinde kendine yakışan en ideal yeri alacaktır.
İnşallah 2015, yepyeni ve büyük hedeflere koşan Yeni Türkiye için kilometre taşı bir yıl olarak tarihe geçecektir.
Milletimizle beraber, kardeşliğimizle perçinlenerek ve bizi millet yapan değerlerimizi bir şuur halinde kuşanarak bu yıl daha da çok çalışacağız.


Bu duygularla, 2015’in kazasız, belasız, afetsiz ve hayırlarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum. 2015’in mazlum coğrafyaların umutları doğrultusunda dünyada adalet, barış, özgürlük ve huzur yılı olmasını diliyorum.
Diyarbakırlıların ve tüm milletimizin yeni yılını tebrik ediyor, sağlık, mutluluk ve esenlik dileklerimle sevgi ve saygılar sunuyorum.
 
 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler