1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. 'Kahraman' öğretmen, 'KCK'lı' oldu!
'Kahraman' öğretmen, 'KCK'lı' oldu!

'Kahraman' öğretmen, 'KCK'lı' oldu!

Diyarbakır Şehitlik Lisesi'ne yönelik saldırıda yaralanan öğretmenlerden Yusuf Karadaş, Zaman gazetesinde yayınlanan bir haberde, "KCK yöneticisi" olarak tanıtıldı.

A+A-

Diyarbakır 'da 9 Ekim günü Şehitlik Lisesi'ne yönelik molotofkokteylli saldırıda yaralanan öğretmenlerden Yusuf Karadaş, Zaman gazetesinde yayınlanan bir haberde, “ KCK yöneticisi” olarak tanıtıldı.
2 Kasım tarihli Zaman gazetesinde, Şanlıurfa 'da KCK davasından tutuklanan BDP PM Üyesi Yusuf Karataş ile isim benzerliği yüzünden 'KCK Yöneticisi Öğretmen' olarak gösterilen Yusuf Karadaş, 11 yıldır Diyarbakır'da öğretmenlik yapıyor. Diyarbakır D Tipi Cezaevi'nde tutuklu bulunan BDP PM Üyesi Yusuf Karataş ise BDP'nin Eskişehir İl Başkanlığı ve Şanlıurfa il yöneticiliğini yapmış. Ancak Zaman'daki haberde halen cezaevinde bulunmasına rağmen onun da 'tutuksuz yargılandığı' söyleniyor.

AYAĞININ YANINDA MOLOTOF PATLAMIŞTI

Aynı zamanda Evrensel gazetesi yazarı olan ve saldırı sırasında ayağının yanında patlayan bir molotofkokteyli nedeniyle hafif yaralanan Karadaş, olayın ardından Milli Eğitim Bakanı'nın kendilerini kahraman ilan ettiğini hatırlatıyor. Zaman'daki haberin ardından kendisini tanıyan çok sayıda insanın sorularıyla karşılaştığını ifade eden Karadaş, “Olayın ardından Milli Eğitim Bakanı bizi kahraman olarak değerlendirmişti, şimdi KCK'lı olduk! Avukat arkadaşlarım bir tekzip göndererek haberin düzeltilmesini isteyecek. Ancak ülke böyle gergin bir ortamdan geçerken insanların, öğretmenlerin KCK'lı olarak tanıtılmasının 'yanlış anlama' olarak geçiştirilmemesi gerekir” dedi.