1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. “Kahraman Kanka Zalim Krala Karşı”
“Kahraman Kanka Zalim Krala Karşı”

“Kahraman Kanka Zalim Krala Karşı”

Tiyatro oyuncusu ve 2008 dünya balon katlama şampiyonu Dündar Mecran ve ekibini oynadığı “Kahraman Kanka Zalim Krala Karşı” adlı tiyatro miniklerle buluştu.

A+A-

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Dicle Üniversitesi işbirliği ile “Kahraman Kanka Zalim Krala Karşı” adlı balon tiyatrosu miniklerle buluştu.


Tiyatro oyuncusu ve 2008 dünya balon katlama şampiyonu Dündar Mecran ve ekibini oynadığı “Kahraman Kanka Zalim Krala Karşı” adlı tiyatro oyununda Polis Maskotu Kanka, çocukları zalim kralın zulmünden kurtarıyor. Yasaklanmış balonları, zindana atılmış öğretmenleri kapatılmış bütün okulları açtırıp serbest bıraktırıyor. Ve bütün dünya çocuklarına balon gönderiyor.


Dicle Üniversitesi Kongre merkezinde gerçekleşen tiyatro gösteriminde ilkokul ve anaokulu öğrencileri müziklere de eşlik ederek, balonların şekilden şekle girmesini büyük bir keyifle izledi. 5 gün boyunca iki oturumda gerçekleşecek olan balon tiyatrosunu toplamda 10.000 çocuğun izlemesi hedefleniyor.

HABERE YORUM KAT