1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kafkas,Anneleri ziyaret etti
Kafkas,Anneleri ziyaret etti

Kafkas,Anneleri ziyaret etti

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret etti.

A+A-

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ni ziyaret etti. Kafkas, çocuklarına refakat eden annelere karanfil, çocuklara ise oyuncak hediye etti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Kamu Hastaneleri Birliği Diyarbakır Genel Sekreteri Muhammet Güzel Kurtoğlu ile birlikte hastaneye gelen Kafkas, Anneler Günü nedeniyle düzenlenen programa katıldı.

Bakan Yardımcısı Kafkas ile beraberindeki heyeti, Hastane Başhekimi Atilla Yazıcıoğlu kapıda karşıladı. Kafkas, hastanedeki sağlık çalışanlarının sorunlarını dinledikten sonra hastaneyi gezdi. Hastanede çocukları tedavi gören annelere 'geçmiş olsun' dileğinde bulunup karanfil takdim eden Kafkas, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi. Kafkas, daha sonra hastanenin yoğun bakım ünitesini gezdi. Başhekim Yazıcıoğlu, hastane hakkında ve yeni açtıkları bölümler hakkında bilgi verdi.

Yazıcıoğlu, Avrupa'nın en büyük yoğun bakım ünitesini Diyarbakır'a açtıklarını belirterek, "Çocuk yoğun bakım, yeni doğan bakım ve ameliyathane ile önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan birinci düzey yoğun bakım ve kronik hastalar servisiyle emsali olmayan toplamda 42 yataklı yoğun bakıma kavuşacağız. Türkiye'nin en büyük çocuk yoğun bakımı Adana'da ve 25 yataklı. Diyarbakır'da ise toplamda 42 yataklı. Ayrıca, 30 yatak 30 ventilatör paneli aktif çalışacak. Bunların yanında 50 küvözle 7 tane hijyenik klima santralıyla yoğun bakımlar her zaman steril." diye konuştu.

Bakan Yardımcısı Kafkas, hastanedeki yatırım ve çalışmalardan dolayı Başhekim Yazıcıoğlu'na teşekkür etti. Diyarbakır Valisi Toprak ise çocuk hastanesindeki yoğun bakımının harika olduğunu dile getirdi.

HABERE YORUM KAT