1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kafasında kanserli tümör olan hastaya başarılı operasyon
Kafasında kanserli tümör olan hastaya başarılı operasyon

Kafasında kanserli tümör olan hastaya başarılı operasyon

Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde, Türkiye'de çok az merkezde uygulanan bir uygulama ile kafasının içinde kanserli tümör olan hastaya başarılı bir şekilde ameliyat edilerek sağlığına kavuştu.

A+A-

H.Y isimli 50 yaşındaki bayan hastanın kafasının içinde oluşan kanserli tümor nedeniyle yıllarca yaşadığı sorun Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde Opr.Dr. Ferit Akıl ve ekibinin başarılı operasyonu sonrası kanserli tümor kafa tabanından alındı.

Ameliyatı Gerçekleştiren Opr.Dr. Ferit Akıl yaptığı açıklamada "Bize frontal sinüs orbita ve ön kafa tabanı tutulumu yapmış inverted papillom nedniyle başvurdu.hastanın op hazırlığı yapıldıktan sonra hastaya weber feber insizyon ile medial maxillektomi,frontal sinüse external yaklaşım ve endoskopik ön kafa tabanı cerrahisi ile tümör  total olarak çıkarıldı."

 Akıl, son bir yıldır çalıştığı Diyarbakır Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesinde çok sayıda başboyun ile  troid kanser ve tümör  Cerrahisi gerçekleştirdiğini ve devlet hastanesinin başboyun kanser Cerrahisi kliniğine dönüştüğünü belirtti. 

HABERE YORUM KAT