1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Kafasına sıkılan kadının akıbeti belli değil?
Kafasına sıkılan kadının akıbeti belli değil?

Kafasına sıkılan kadının akıbeti belli değil?

Geçtiğimiz gün Diyarbakır Sur İlçesine bağlı Alibardak Köyü yakınlarında ölü olarak bulunan kadının akıbeti belli olmadı.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Alibardak köyü kırsalında kafasına iki el ateş edilerek katledilmiş bir kadınının kimliği tespit edilemedi. Polisin çok yönlü olarak araştırdığı kadını köylüler tanımadıklarını ve çevre köylerde yaşamadığını belirtmişlerdi.

KİMLİĞİ TESPİT EDİLEMEDİ

Otopsisi yapılan kadının ensesine sıkılan kurşunla katledildiği öğrenilirken, üzerinde kimlik çıkmadığı için kimliği henüz tespit edilemedi.

Kimliği meçhul kadının cenazesi, halen Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna bekletiliyor.

BENZER KADIN İNFAZLARI

Daha önce yine Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Konak köyünde aile içi kararla katledilen Z.B. isimli kadının katil zanlısı 17 yaşındaki kardeşi çıkmıştı. Cenazesi kaldırılan ZB isimli kadın için dini vecibeleri  yerine getirilmeden gömülmüştü.

Gerçekleştirilen infazlarla yaşanan kadın katliamlarının son adresi Diyarbakır’ın Sur ilçesi oldu.

Diyarbakır Sur ilçesine bağlı Konak köyünde Z.B. isimli kadının aile içi kararla katledildiği ortaya çıkarken, köylülerin anlatımına göre; evli ve bir çocuk annesi olan Z.B, eşinden bir süre önce ayrıldı.

Kendine yeni bir hayat kurmak için Malatya’ya giden Z.B'nin izini bir hafta kadar önce bulan ailesi, zorla geri getirdi. Aile içinde ölüm kararı çıkarılan Z.B, az ceza alsın diye, daha önce benzer kadın katliamlarında olduğu gibi 17 yaşındaki kardeşi tarafından pompalı tüfekle katledildi.

Cenazesi ise Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yapılan otopsinin ardından Z.B'nin cenazesi yine aile tarafından alınarak, dini vecibeleri dahi yerine getirilmeden kimse duymasında diye apar topar gömüldü. Katil zanlısı çocuk jandarmaya giderek teslim oldu ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABERE YORUM KAT