1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Kafa kesen Polat, Emrah oldu
Kafa kesen Polat, Emrah oldu

Kafa kesen Polat, Emrah oldu

Kurtlar Vadisi'ni izlerken içim cız etti. Koca Polat Alemdar'ın, İskender Büyük'ün ellerinde Küçük Emrah'ın ilk günlerine dönüşmüş halleri içimi kıydı...Neyse ki, son karede Polat'ın numara yaptığını gördüm de, çizilen karizma için gözyaşı dökmeme gerek k

A+A-

Kurtlar Vadisi'ni izlerken içim cız etti. Koca Polat Alemdar'ın, İskender Büyük'ün ellerinde Küçük Emrah'ın ilk günlerine dönüşmüş halleri içimi kıydı...Neyse ki, son karede Polat'ın numara yaptığını gördüm de, çizilen karizma için gözyaşı dökmeme gerek kalmadı!..

Bu arada geçen hafta bu sütunda oynadığım "Vadi- Toto"yu yüzde 70 oranında tutturduğumu fark ettim. "Kim öle, kim kala" oyununda Pürmüz ile Nevzat'ın gidici olduğunu, Güllü ile Hikmet'in karısının da "plase" sayılacağını söylemiştim. Pürmüz ile Nevzat öldü, Güllü bir kolunu kaybetti, Hikmet'in karısı Gönül ağır yaralandı. Tek sürpriz, benim her nedense hiç hesaba katmadığım Eren'in de kayıplar arasında yer almasıydı. Tutturduğum bir başka tahmin ise Vadi'nin "Ergenekon olayına" kayıtsız kalmayacağıydı. Özellikle "üniformalı" sahneler ileride daha da ses getireceğe benziyor.

Muro'nun arabada şekerleme yapan arkadaşlarının üzerine örttüğü çok satan günlük gazeteyi kaldırıp, "Suratınıza bu burjuva gazetelerini örtüyorsunuz, beyniniz uyuşuyor" demesi, kurşun gibi o gazetenin logosuna saplanıverdi.

Ayrıca PKK'nın şehir sorumlusu Muro'nun içinde bulunduğu polis otosunun kaza yapıp, devrilmesi üzerine, teröristin yaralı olan 5 polis için yardım çağırması ilginçti. Asıl acı olan ise; o günün, Diyarbakır'da şehit edilen 5 polisin ebedi istirahatları için vatan toprağına emanet edildiği gün olmasıydı...Yüksel Aytuğ / Sabah